Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresési járadék mellé...

Álláskeresési járadék mellé nem igényelhető az ápolási díj, de az ápolási díj mellett lehet dolgozni;hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Miért?Én ezt nem értem.Nem lehet olyan jövedelmed,amiből tb-t fognak...de ha dolgozol,akkor fizetnek utánad tb-t,nem?
2010. máj. 7. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
egy biztos. ha dolgozol hivatalosan, az tuti biztos, hogy fizetik utánad a tb t is. ez igaz.
2010. máj. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért nem igényelhető együtt a kettő, mert aki ápolásin van az nem munkanélküli.Ha nem vagy munkanélküli nem jár álláskeresési.Nem olyan bonyolult ez.
2010. máj. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én ezt értem...de akkor sem vagy munkanélküli,ha dolgozol!

De viszont ápolási mellett dolgozhatsz.

2010. máj. 7. 11:09
 4/5 A kérdező kommentje:
Én jelenleg álláskeresési járadékot kapok,28 ezret.Szeretném megigényelni az ápolásit.De az a kritéruma van,hogy nem kaphatja az,akinek olyan jövedelme van,amiből tb-t vonnak.A szomszédasszonyomra viszont kapja a férje az ápolásit,pedig van munkahelye,dolgozik.Ezért nem értem ezt
2010. máj. 7. 11:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ápolási is egy munkaviszonynak számít.2 munkahelyed lehet, de nem lehetsz álláskeresésin, ha van munkád.Nem hiszem, hogy nem érted.
2010. máj. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!