Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha külföldön élek de néha...

Ha külföldön élek de néha vásárolgatnék magyar oldalakon pl Vatera meg stb akkor hogyan tudok legegyszerűbben fizetni?

Figyelt kérdés
Magyar lakcímre rendelgetnék néha ezt-azt amit azután otthonról kihozok, a lényegi része a kérdésnek hogy pár száz vagy néhány ezer forintos dolgokat hogyan lehet a legegyszerűbben kifizetni otthoni eladóknak külföldről? Átutalgatni nem fogok bankon keresztül mert az nem éri meg és macerás is. Paypalról az eladók fele nem is hallott még... Otthoni számlát emiatt nem fogok nyitni. Otthoni rokonom nincs aki utalgatni tud. Van valami jó megoldás?

2017. febr. 8. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs jó megoldás. Nyiss magyar számlát, nincs semmi költsége ha olyat nyitsz ami 0 számlavezetési díj és bankkártyát se kérsz hozzá.


Innen meg tudsz utalni a saját számládra időnként:

[link]

2017. febr. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nagyon sok oka van annak hogy nem élek már Magyarországon, valahol a TOP50 -ben ott vannak a bankok. Soha nem nyitnék még egyszer bankszámlát MO-ban, az amit az emberekkel művelnek otthon elképesztő és nevetséges. Mindegy. Azért köszi a tippet. :)
2017. febr. 9. 01:49
 3/5 anonim ***** válasza:

"Átutalgatni nem fogok bankon keresztül mert az nem éri meg és macerás is."

Miért is? Nyitsz egy olcsó net számlát (vannak olyanok, ahol ingyenes a korlátlan számú utalás), ráteszel mondjuk 50 vagy 100 ezer ft-ot és abból elvagy egy darabig, ha párszáz ft-os termékeket rendelsz.


"Magyar lakcímre rendelgetnék...

Otthoni rokonom nincs aki utalgatni tud."

Akkor hogy tudnád megoldani a rendelt termék átvételét? Ugyanis a posta a 2,4 cm-nél vastagabb küldeményeket már csak ajánlottan, illetve most már csak csomagként kézbesíti. Akkor ki veszi át?


Bank... nézd meg ezt, hátha ez megtetszik - ez másfajta bank.

[link]

2017. febr. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó: Hogyan működnek ezek a net számlák? Ez ígéretesnek hangzik. Persze az ingyenes dolgokban nem hiszek, ők miből élnek? Úgy értem hol veszik le a jutalékot?


A lakcím dolgot eldramatizáltam (szándékosan): a lényeg, hogy nem akarok otthoni rokonokra támaszkodni és nyűgöt okozni nekik a néhai rendelgetéseimmel, illetve még rokonnak sem szeretek pénzzel tartozni. Amit megveszek azt én szeretném kifizetni, anyám/apám max átveszi és ideadják mikor néha haza látogatok. Ez így leírva hosszabb, ezért egyszerűsítettem a kérdés feltevésekor. :)

2017. febr. 9. 18:37
 5/5 anc ***** válasza:
Transferwise? Én mondjuk még nem próbáltam, csak hallottam róla. :) [link]
2017. márc. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!