Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a brókerkedés lényege?

Mi a brókerkedés lényege?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok ilyen téren és azt nem értem hogy ha tegyük fel az Apple-nek az árfolyama alacsonyan van akkor veszek (részvényt? remélem jól írom) és egy idő után úgy is feljebb megy az árfolyama és akkor meg eladom akkor lessz hasznom rajta. De akkor hogy lehet bukni rajta mert ha nem lehetne akkor mindenki milliárdos lenne belőle?Hogy lehet bukni?
2017. febr. 11. 17:02
 1/7 Donald J. Trump ***** válasza:

A leírásban szereplő kérdésre:

Úgy lehet bukni rajta, hogy nem megy feljebb. Illetve az sem mindegy, hogy mihez képest buksz. Az állampapír évi ~3%-ot kamatozik. Ha te veszel Apple részvényt és csak 3 év múlva jön el az alkalom, hogy el tudd adni 5%-al drágábban, akkor már buktál a kötvényhez képest, hisz az ennyi idő alatt sokkal többet hozott volna.


A brókerkedés lényege pedig, hogy közvetíti az eladási és vételi szándékokat a különböző piaci szereplők között.

2017. febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"Hogy lehet rajta a bukni?" Leírtad, hogy ha olcsón veszel és drágábban adsz el akkor buksz, nyilván ennek az ellentéte az amikor vesztesz. Drágán veszed és lejebb megy az árfolyam. Nem csak felfelé megy a részvények árfolyama.
2017. febr. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem de hát nem olyan lassan mozog az árfolyam egynap rengetegszer megy fel és le is vagy rosszul értelmezem? (Iq option ba néztem)
2017. febr. 11. 18:10
 4/7 Donald J. Trump ***** válasza:
Ja, csak pont azért van a tranzakciós költség, hogy ne akarjál napon belül kereskedni :) Nagyon kicsi eltérések vannak, így nem éri meg kis árfolyamváltozásnál eladni/venni. Jellemzően +-3%-on belül marad, az ennél nagyobb már ritkának számít.
2017. febr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jön egy válság, és 3-adára lemegy a részvény árfolyama. Elbuktad a befektetésed kétharmadát.


Persze, a bukás is és a nyereség is mindaddig csak virtuális, amíg nem teszed újra készpénzzé az értékpapírt. Vagyis lehet, hogy ma elbukod a lóvéd 20%-át, de 5 éves távlatban nyereséges vagy. Én nem tőzsdézek, de az okosok azt mondják, minimum közép, de inkább hosszú távon érdemes befektetni értékpapírokba. Akkor viszonylag nagy esély van rá, hogy nem buksz, hanem nyersz rajta. Persze ez sok mindentől függ. Minél konzervatívabb egy portfólió, annál kevésbé valószínű, hogy extrém mértékű lesz a nyereséged, viszont minimális a rizikó, hogy esetleg bukni fogsz rajta.

2017. febr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Iq option"


ez távol áll a valódi tőzsdézéstől. Ott nem részvényt veszel, hanem csak szimplán megtippeled azt, hogy merre mozdul az árfolyam 1-5-10 percen belül.


Semmi közöd nem lesz az adott cég részvényihez!

2017. febr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezt tudom csak azt mondtam hogy ott is mozog az árfolyam...
2017. febr. 13. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!