Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Örökölheti a haszonélvezeti...

Örökölheti a haszonélvezeti jogot unoka? Jár ez bármilyen egyéb költséggel?

Figyelt kérdés

Letöltöttünk egy formanyomtatványt, szeretnénk készíteni itthon egy végrendeletet. Az ingatlan közvetlen a gyerekek örökölnék, a haszonélvezeti jogot pedig az unoka. Ez lehetséges? Az unokának ezért kellene bármi is fizetni?

Azt szeretnék elérni, hogy a leendőbeli tulajdonos ne adhassa el az ingatlan ha elszeretné. Ha az unokám a haszonélvező, akkor az ő beleegyezése is kell az eladásba?


Köszönöm a válaszokat


2017. febr. 21. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Nem, az nem elidegeníthető.
2017. febr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
A haszonélvezeti jog legfeljebb holtig tartó lehet, azaz a jogosult halálával mindenképpen megszűnik.
2017. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Ja, és egyébként sem kell a haszonélvező beleegyezése az elidegenítésbe. A tulajdonos ebben nem korlátozható. (Legfeljebb elidegenítési- és terhelési tilalom esetén, de az más dolog.)
2017. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha jól értem, tiétek a ház, és a gyerekekre akarjátok hagyni a tulajdont, de az unokának haszonélvezeti jogot biztosítani rá.


Ezt simán meg lehet tenni végrendeleti úton.


Azt azonban ezzel nem tudjátok elérni, hogy a gyerekeitek ne adhassák el a házat. Az persze megint más kérdés, hogy ki venné meg, ha az unokátoknak haláláig tartó haszonélvezeti joga van rajta.

2017. febr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, milyen zseni pontozta le a második válaszomat, de a haszonélvezeti jog akkor sem örökölhető, ha te mindenképpen ezt szeretnéd hinni.
2017. febr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4

Egyébként én volnék az unoka, csak nagyszülői szemmel fogalmaztam meg. Valaki értette akkor mire voltam kíváncsi... Ajándékozási illetéket nem szeretnék fizetni, örököljön csak édesanyám mindent. De korához képest elég felelőtlen, simán elherdálná a ráeső részt. Na jó ennyire nem drasztikus a helyzet de nem bízom benne. De kivenne meg úgy egy házat, hogy enyém a haszon élvezeti jog... Ha mégis valaki megvenné engem innen akkor se tehetne ki soha senki amíg élek.


Kettesnek igaza volt, hogy haszonélvezeti jogot nem lehet örökíteni. De végrendeletkor rendelkezhetsz úgy, hogy halálod után valaki csak haszonélvezeti jogot kapjon amennyiben te vagy a tulaj.

De én pl a haszonélvezeti jogomat nem örökíthetem tovább.


Köszi a válaszokat


Már csak annyi a kérdés, haszonélvezeti jog esetén kell-e nekem valamit fizetni, vagy az ha meghal nagymamám ingyen rám ruházható.

2017. febr. 21. 23:45
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Egyenesági rokonok között nincsen ajándékozáskor illeték.
2017. febr. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Se öröklési, se ajándékozási illetéket nem kell fizetni egyenesági rokonok között...
2017. febr. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De úgy hallottam, hogy csak szülő esetén nem kell, ha közvetlen unokára száll, akkor már kell fizetni, vagy nem?
2017. febr. 22. 11:02
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyenesági rokonra van a mentesség.
2017. febr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!