Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen jogaim...

Ilona1943 kérdése:

Szerintetek milyen jogaim vannak egy behajtó céggel szemben? Nekem van egy tartozásom amit sajnálatos módon nem birtam fizetni.

Figyelt kérdés
480 ezer ft tartozásomat bank át adta egy behajtó cég felé. akivel meg állapodás létrejött. 48 hónapra. napi 300 pár forint napi kamattal.igy 48hónap alatt több mint 800 ezret kell vissza fizetnem. amit eddig becsületesen fizettem is.csekkek meg vannak. Mai nap hivtam öket hogy meg kérdezzem a tartozás állását.és fenn maradó összeg felől érdeklődjek. Van a tartozásomból még 15 hónap.amit a fiam segítene egy összegben kifizetni. igazából a magas kamatok miatt. akivel beszéltem egy elég lekezelő ügyintéző volt. kérdeztem töle ha ki fizetem a fen maradó tartozásom mennyi az az összeg amit be kéne fizetnem és mennyit tudnak a kamatból el engedni.az előre kiszámolt kamat 15 hónapra ugy gondolom nem esedékes. most 300 ezer ft a fenn álló tartozás. ha végig fizetem a 15 hónapot akkor is ennyit fizetek ki, a hölgy nem igazán akart segiteni és igazából nem akart tudomást venni arról mit szeretnék. beszélgetés során felhozott 3 hónapot amire ő nem lát lekönyvelt befizetést. én befizettem ezeket sőt minden egyes befizetett csekk itt van nálam.évre lebontva össze tüzve. hölggyel közöltem a befizetés tényét.és azt a választ kaptam amig ő nem látja a könyvelt befizetést nem hajlandó a SEMMIRŐL beszélni. azt gondolom nem fer dolog az ha valaki tartozik igy beszéljenek az emberrel. és ha rendezni akarom a tartozásom akkor a 15 hónapnak megfelelő kamatot is felszámolnak. 75 éves vagyok, ezért lehet a felfogásom is gyér. de azt gondolom nekem is van jogom.ki járt már igy? lehetőségek?

#Behajtás?
2017. febr. 23. 18:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen a kamatot felszámolják, mert ha nem akkor az nekik kiesett bevétel. Ha tud Önnek a fia segíteni az nagyon jó, esetleg mikor legközelebb a behajtó céggel beszél a fia is legyen a közelben és adja át neki a telefont ha szükséges.
2017. febr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
A kamatot a legtöbb esetben a bank sem engedi el előtörlesztés esetén - így logikus, hogy ők sem fogják.
2017. febr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Mi az, hogy nem engedi el a bank a kamatot előtörlesztés esetén? Dehogynem...a tőkét előtörleszted, illetve szokott lenni egy X % előtörlesztési díj, ami sokkal kedvezőbb, mintha fenntartanád a hitelt és a kamatokat fizetnéd.

A tárgyra térve...Egyrészt gondolom a megállapodásról volt egy írásos dokumentum, azt alaposan át kell olvasni. Az feltételezem kitér az előtörlesztés módjára. Ha igen, akkor az a mérvadó. Ha nem, akkor én gyorsan írnék egy tértivevényes, ajánlott levelet, amelyben jelezném a szándékot. Mellékelném az eddigi befizetésigazolások MÁSOLATÁT is, hivatkozva arra, hogy a hölgy úgy tájékoztatott, hogy náluk valami nincs nyilvántartva. Valamint jelezném, hogy a választ postafordultával, de legkésőbb a levél átvételét követő 8 napon belül várod.

2017. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A behajtó cég nem bank és ha volt egy megállapodás, nem kötelessége lehetőséget adni rá, hogy attól eltérjenek, az adósnak kedvező irányba.

Ettől függetlenül valóban át kell olvasni a megállapodást és a legjobb, ha ügyvéddel írattok a cégnek egy tértivevényes ajánlott levelet. Fölösleges kiemelni, mikorra vártok választ, valószínű, megvan erre a jogszabály, mennyi időn belül kötelesek reagálni.

2017. febr. 24. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megküldöm nekik a csek másolatait. Tértvevényes feladással. A befizetet összeg 3 hónap hova tünt. A szerzödésben kamatra vonatkozoan feltüntetve 35% késedelmi kamat azaz napi kamatra lebontva 324,84 ft. Saját értelmezésem szerint ez addig érvényes mig az utolso törlesztöt ki nem fizetem. Fiam segitene kifizetni még hátra lévő összeget. De valahol nem mindegy a kamat számitás miatt.
2017. febr. 24. 06:13
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Lehet nem bank, de milyen késedelmi kamatot fizetne már, ha egyszer most ki akarja fizetni?

Elhiszem, hogy ti bármit megesztek, de a jövőre vonatkozó kamatot nem kell kifizetni, mivel akkor már nem fog tartozni.

Látom megint sok az észkombájn.

2017. febr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Istenem... Olyat, amit nem kamatnak hívnak.


Ne legyetek már ennyire naívak, sem a bank, sem a végrehajtó nem szeretetszolgálat, a kamatból élnek! Nincs ingyen hitel!


Ha van 1 millió tőketartozásod 12 hónapra és 100e lenne a kamat de te év elején befizetnéd az egészet egy összegben úgy kifizettetik veled az 1,1M-t mint a sicc. Csak nem kamatnak hívják majd, hanem előtörlesztési díjnak. Mi több, sokszor ez még több, mintha szépen ütemezve fizetnél.


Csak nagyon nagy összegeknél és hosszú futamidőnél szokott a pénzintézet engedményeket tenni. Jól fizető adósnál pláne nem! 15 hónapnál vagy semmit nem engednek vagy minimálisat. Amúgy is, miért tenné, SEMMI nem kötelezi rá, hogy engedje és ő csak elesik a pénzétől.

2017. febr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tudtam, hogy nem fogja annyiban hagyni :D

Elárulnád, hogy akkor nekem miért engedték el? :)

2017. febr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk mert kockázatos adósnak értékeltek? Mégis milyen hülye kérdés ez? A bankok folymatosan kockázatokat mérlegelnek. Ha adott 2 adós, az egyik percre pontosan fizet mindent, mint a katonatiszt, van bejelentett állása, van családja, van ingatalan, van adóstársa vagy kezese akkor itt szinte 0 a kockázata, hogy a bank nem jut a pénzéhez, ezért nem tesz engedményeket.

A másik adós hol fizet hol nem, rendszeresen késik, nincs tulajdona, nincs családja, nincs kezese vagy adóstársa és nincs bejelentett állása akkor ez magas kockázati faktor, ha besétál egy teszkós szatyor pénzzel és azt mondja, most kifizeti a tőkéjét ha elengedik a kamatot vagy elhúz Ausztráliába és sosem látják többet akkor nyilván elgondolkodik a bank is.


Ne legyünk már totális pénzügyi analfabéták, főleg ne okoskodjunk ha nem megy...

2017. febr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem minősítettek annak.

Szal itt kettőnk között te vagy az, aki analfabétaként okoskodik és látványosan nem bírja elviselni, hogy más kifizeti a "hitelét".

2017. febr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!