Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen munkahelyek jöhetnek...

Milyen munkahelyek jöhetnek szóba?

Figyelt kérdés
Mérnökinformatikus szak képzetséggel, hol lehet elhelyezkedni, milyen munkát kell végezni?

2017. márc. 1. 23:01
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valóban én se egy internetes oldalra fogom bízni a jövőm :D. Csak információkra és nézőpontokra vagyok kíváncsi hogy ki hogy látja, mi érné meg stb. Eddig dilemmába voltam, de most már 90%-os, hogy informatika irányába fogok tovább tanulni,a többi meg majd úgy is alakul tapasztalatok alapján meg stb. Valamint én úgy gondolom nem muszáj milliókat keresni, ha már a 200-250 ezret kézhez kapja az ember ebben az országban már is a jó fizetésű munkahelyek közé tartozik az Ő munka helye. Meg számomra az is fontos hogy ne utáljam a munkámat. A tanulással meg szerintem nem lesz gondom, igaz nagyon lusta vagyok de ha motiváció van akkor nem okoz gondot egyáltalán semmi.
2017. márc. 4. 16:50
 12/21 anonim ***** válasza:
32%

Te dolgod ha úgy döntesz hogy kitátod a szád és belerohansz a fszerdőbe. Csak segíteni akartam. Olyan ez mint amikor a közlekedés rovatban is a végén a BMW-nél vagy az Audinál lyukad ki a kérdezők 90%-a mert hogy az divatos és menő és azt hallották hogy jó de a hátrányairól tudni sem akarnak.

De ha már mindenáron divatinformatikus akarsz lenni akkor válaszd az orvosi mérnöki informatikát.

2017. márc. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Szó se volt arról hogy én "tátott szájjal fogok berohanni a faszerdőbe". Csak a választott 5. érettségi tárgyam az infó lesz biológia helyett. Mivel egészségügyi pályára nem akarok egyáltalán lépni az agráról meg letettem. És az informatikai irányt tartom jelenleg a legvalószínűbbnek. Valamint pont arról beszélek hogy én nem divatból választanám. És kövezz meg azért, hogy nem egy internetes oldalra bízom a jövőm :D. Szerintem Neked se kellene felidegesíteni magad azon hogy nem hallgat mindenki Rád hanem inkább a saját elképzelésükre, tervükre hallgatnak ;). Viszont tud hogy valahol azért a Te véleményed is fontos, mint ahogy mindenki másé és elolvassák az emberek, és bennük lesz, és persze ha igazad van/volt akkor majd elő jön bennük, hogy miért nem Rád hallgattak. Köszönöm az eddigi kommenteket, esetleg egyéb meglátás még van?
2017. márc. 5. 19:04
 14/21 anonim ***** válasza:
65%

Megértelek és azt is értem hogy a kérdésed arról szólt hogy mindenképpen informatikus szeretnél lenni és csak a lehetőségekről akartál tudakozódni.

De nem csak neked szólnak a válaszok hanem másoknak is akik hasonló döntéshelyzetben vannak és rátalálnak erre a kérdésre. Semmilyen idegesség nem volt bennem csak annyi zavart hogy nem értettétek hogy én nem a saját véleményemet írtam le hanem azt amit nagyrészt az interneten lehet olvasni azoktól akik benne vannak az informatika szakmában és amiket személyes ismerősöktől is hallok (ez utóbbi nyilván elenyésző): tehát nem ennek a weboldalnak a véleményéről volt szó hanem közvéleményről. Sok ilyen oldal van de amit tudok ajánlani az a prohardver.hu fóruma ahol van mindenféle informatikát szerető átlagember és sok szakember is nem ritkán olyan ismert multi vállalatoktól is hogy meglepődnél. Kérdezd őket is.

2017. márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Oké, megértelek, és elnézésed kérem, ha bunkónak néztem ki. Köszönöm az oldal ajánlást, ott is körül fogok nézni, hátha van valami hasznos számomra.
2017. márc. 6. 17:58
 16/21 anonim válasza:
49%

Én BP-n vagyok mérnökinfós és diákként a legjobb ajánlat, amit kaptam, nettó 1600 forintos órabér.

Az óráink felét céges emberek tartják, olyan ajánlatokkal, hogy a zh-n elért első 10 embert felveszik a céghez pl. gyakornoknak. Onnan meg diplomázás után átvesznek főállásba.

Sok sok társam járt hasonló cipőben, egyetemről kikerülve nettó 250 körül nagyjából bárhol meg lehet keresni Budapesten.

(Az említett ajánlat orvosi informatikai cégtől jött, pedig mérnökinfó alapképzésen vagyok.)

Meglepő, hogy mennyi téves információt olvasok itt a valósággal szemben.

Nagyon is megéri erre a szakra jönni, nagyon változatos. Ha szeretnél, lehet fejlesztő (annak is nagyon sok iránya van, szoftver, hardver, azon belül is pl. műszakibb vagy üzleti szoftverek, stb), adatbázis, Cyber Security, IoT, menedzser irány és még csomó minden van.

A másik sztereotípia, hogy sokan kezdik el a sulit. Ja..de érdemes ellátogatni egy diplomaposztóra is, hogy mennyien jutnak a végére. :)

Hidd el, diákként a legnagyobb cégektől vadásznak ránk már egyetem alatt is, hazai és külföldi piacra is. Nagyon nagy lehetőség, ajánlom bátran! :)

2017. márc. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Wow, köszönöm szépen az információkat :)!
2017. márc. 7. 13:44
 18/21 anonim ***** válasza:
51%

Én is ugyanazt mondtam mint a 16-os válaszoló.

Három elég jó barátom (akik mérnökinfót végeztek, értenek a programnyelvekhez és az angolhoz) is hasonló fizetéssel kezdtek mint amit a 16-os válaszoló ír. Konkréten van akit végzés előtt beajánlottak, van akit a szakdolgozat külső konzulense vette fel. Hozzáteszem 2 év után tovább nőt elég erősen a bérük.

2017. márc. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Aha, értelek titeket, hát hogy ha a motivációm megmarad vagy csak nő akkor lehet lesz nekem is arra hogy még tanulás alatt "felfigyeljenek" rám. Persze ez nagyon nagy gyakorlást igényel mind informatikai téren mind idegennyelv szempontjából. Köszönöm a segítségeket és információkat!
2017. márc. 8. 13:59
 20/21 anonim ***** válasza:

Szóval ha a ZH-n az első 10-ben benne vagy akkor jó neked. De ha 11. vagy?


Az orvosi informatika az nem orvosi szakma, hanem a mérnökinformatikus egyik szakiránya. Mondjuk nem sokan művelik az országban és nem is sok ilyen munkahely van még. De szerintem a jövő szakiránya. Jó szakma a mérnökinfó csak legyél szorgalmas, tanulj jól, ami azért messze nem olyan egyszerű, de kivitelezhető. Kell hozzá egy proaktív személyiség is, hogy jól keress és jó állásokat kapj meg.

2017. márc. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!