Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek megeri adni venni...

Szerintetek megeri adni venni az interneten? Ugy ertem lehet rajta keresni? 😃

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van olyan itt akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban? Tegyuk fel rendel ebayrol, ali expresszrol cuccokat es mondjuk vateran vagy fbn tovabb adja.. megeri? Jartatok mar ugy esetleg hogy mikor megerkezett a ruha, egyaltalan nem olyan volt mint amilyet rendeltetek?

2017. márc. 28. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

" Tegyuk fel rendel ebayrol, ali expresszrol cuccokat es mondjuk vateran vagy fbn tovabb adja.. megeri? "


Ahhoz, hogy ezt legálisan csináld, vállalkozói kell - ha nincs, könnyen belefuthatsz egy NAV-os próbavásárlóba, s ha nem tudsz számlát adni, csúnya bünti lehet a vége.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: jó pár évvel ezelőtt még sokkal jobban megérte - mára már elég sokan felfedezték az Aliexpresst és közvetlenül onnan rendelnek.

2017. márc. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Ha a vaterán körbenézel találsz pár ilyet.
2017. márc. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De gondolom azert fbs eladasokhoz nem kell vallalkozoi.. Vagy ugyis megtalalhat a NAV?
2017. márc. 28. 12:32
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Úgy a legjobban ( a facen) - ugyanis idén kiemelt célcsoportjai lesznek a vizsgálatoknak.

Ha nem a saját, megunt, kinőtt, nem használ holmijaidat adod el, hanem más oldalon vásárolt és haszonszerzés céljából továbbadott terméket árulsz, az első ft-tól adóköteles.

Használt, kinőtt cucc esetén évi 600 ezerig adómentes.

2017. márc. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, megéri. Kb. 5000 ember csinálja ezt rajtad kívül, néha olyan pofátlan árrésekkel, hogy nem fogsz labdába rúgni.

Pl. megrendeli nagytételben aliról a terméket 50 centért (listaára mondjuk 1 dollár), és eladja 0,75 centnek megfelelő forintért itthon, neki haszna van rajta, te pedig szívod a fogad, hogy hogy tudja olcsóbban adni, mint ami az oldalon ki van írva.

2017. márc. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
megéri.. simán van réspiac az 5001. ember számára is.
2017. márc. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amivel nem számoltál a postaköltség, áfa, vám, árú biztosítás, de ezek nélkül működne egy álomvilágban az elképzelésed :)


Pl. alibabán találtam tegnap olyan terméket(vegyes CPU hulladék), ami 1 euró/kg vs. hazánkban 4500Ft/kg, de ajánlatkérés után már 20euró/kg-ra jön ki minden fentebb említett dologgal.


Amiben lehet minimális pénz az a Kínából rendelés, mert mindent ingyen szállítanak ki, de minimális pár ezer Ft az eltérés a hazai árakhoz képest pl. okostelefon amit ma kinéztem nálunk 23 500Ft (könnyen vihetem szervizbe csere és garanciális), rendelve 21 700Ft (de Kínában hiába ugrálnék a fejemen, akkor sem cserélnék ki) Ezt az 1800Ft-ot feleznéd a vevőddel???

Hát a hülyének is megéri, tehát hajrá vágj bele :)


"ebayrol, ali expresszrol cuccokat es mondjuk vateran vagy fbn tovabb adja.. " ők returned és használt dolgokat árulnak, raklapos tételben megveszik a hazai elosztottól az új piaci árának 40-50-60%-os árán, majd ezen a zsákbamacska árun próbálnak nullára, jobb esetben minimális haszonra szert tenni, persze cég és adózás nélkül, mert áfa és adózás után már nem lenne esélyük labdába rúgni a bolti árakkal szemben.


Haverom bepróbálkozott ilyen szállítmánnyal, finoman szólva besz***pta!

Mondtam neki számoljon kicsit utána az új termék piaci árának 40%-át fizeti, a hirdetés szerint átlag 50%-a a termékeknek működőképes. Ez már 80%-os ár és ennyiért használt, küllemi selejtes, sérült terméket nem vesz meg senki, ráadásul, ha adózik rendesen már eléri a piaci ár 100%-át....

Persze nem 50% volt a selejt, hanem 86%, ez meg borítja az egész szisztémát!


Engem is érdekelt a téma, de belevágni nem mertem, főleg nem elektronikai dolgokkal, bár az 1eurós okostelefonok azok bejövések, ha másnak nem akkor 350-ért ellehet passzolni hulladékos cégeknek :)

Bár a minimálisan rendelendő 100 000db az kiveri a biztosítékot nálam, a szállítás kamionnal nem is olyan drága, de kinek van erre 102 000 eurója?


38 euró/db returned hűtők, mosógépek, mosogatógépek, plazma TV-ék, ez is remek német árú lenne, ha a fránya min. 10 kamionnyi mennyiség ne lenne. Másrészről, mi van ha 1/5-e sem működik???


Engem csak felnyom idegileg, ha ilyeneket keresgélek! Ma pl Mustang farmereket találtam 100 000db minden méretben és színben, 1500Ft/db áron, a boltban meg 21 000-et fizettem érte és fél év alatt kilyukadt! Ha 1-1 db ot is lehetne venni, vettem volna vagy 100-at :)

2017. márc. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!