Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Föld eladás tulajdonátruházási...

Föld eladás tulajdonátruházási szerződéssel?

Figyelt kérdés
El szeretnék adni egy kis földet, 100 - 200 ezer forint értékű földről van szó, a vevő elővásárlási joggal él mert majd 20 éve ő műveli, persze nem is tudtunk róla hogy van osztatlan közös tulajdonban van. De el szeretném adni mert csak a baj van vele maximum 200 az ér,. Meg is küldte a papírt az ügyvéd a fent említett tulajdonrendezési megállapodással, ez mind szép és jó de a vevő azt mondta egy hónap múlva lesz meg a pénz.. Bla bla.. Én meg mondtam neki úgy mi a biztositékom arra hogy megkapom a pénzt. Mit kellene tennem?

#föld #tulajdonrendezés
2017. márc. 28. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ügyvédnek tudnia kell, hogy milyen módon írja meg az adásvételi szerződést, hogy hoppon ne maradj, és amíg nem fizet ki teljesen, addig a tulajdonjog ne szállhasson rá.

A hasonló történetek mindennaposak. Létezik foglaló is a világon, ami biztosítékot nyújt, ha mégsem teljesít a másik fél, akkor azt megtarthatod. Stb...

2017. márc. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az ügyvédet a vevő fogadta ergó nekem ebbe nincs beleszólásom valami nyilatkozatot említett hogy küld a vevő hogy biztositéknak de még nem küldte
2017. márc. 29. 07:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Az tök mindegy, hogy ki fogadta, az ügyvéd köteles mindkét fél érdekét szem előtt tartani.

Ha nem tetszik az ügyvéd, válthatsz, hiszen Te fogod fizetni a költségét, tehát jogod van meghatározni, hogy melyik ügyvéddel vagy hajlandó megkötni a szerződést. Ebbe az eladó ne dumáljon bele.


"Mit kellene tennem?" Megvárni azt a bizonyos papírt, ami a biztosítékot jelenti.

2017. márc. 30. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!