Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt lehet elkérni...

Mennyi pénzt lehet elkérni azért, ha valaki magára szeretné tetováltatni az egyik rajzomat?

Figyelt kérdés
Instán írt rám egy amerikai lány, hogy az egyik rajzomban 2 szimbólum is benne van, amiket már amúgy is magára akart varratni és h mennyire lenne fura, ha felhasználná a rajzot és fizetne is, ha szeretném. Nem tudom, hogyan működnek ezek a dolgok és hogy egyáltalán szoktak -e pénzt kérni ilyenért és megtisztelő is, hogy egy ismeretlen ember magára tetováltatna valamit, amit én rajzoltam, szóval gondoltam, odaadom ingyen, de most nem állok túl jól anyagilag, szóval bármennyi jól jönne és ha már így felajánlotta, lehet, mégis kérnék egy jelképes összeget paypalra, mondjuk 10 $ vagy ilyesmi, az kb 3000 ft... De az a baj, hogy annyira nem vagyok képben, hogy nem tudom eldönteni, hogy ez túl kevés vagy túl sok. A másik meg az, hogy nem tudom, ő mennyit szánna erre, megkérdezni meg olyan izé lenne... Ti mit gondoltok?

2017. márc. 30. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

blabla ... any amount is appreciated, my PayPal email is: ...


Thanks.

2017. márc. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Akkor írd neki a 10 dollárt, ha sokallja, úgyis megmondja. Nálad sokkal profibb művészek sem szoktak ennél nagyobb összegeket elkérni 1-1 rajzért, sőt, még ennyit sem. Nem is fog kihúzni az anyagi csődből ez a pénz, de ha úgy érzed, szükséged van rá, akkor kérd csak. Valszeg van miből fizetnie, ha felajánlotta.

Ám én elgondolkodnék, ha ő volt olyan rendes, hogy írt neked és engedélyt kért, ahelyett, hogy simán ellopta volna, mint mások szokták, akkor te is lehetsz olyan jófej, hogy nem kérsz érte pénzt.

2017. márc. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én is láttam egyszer valakit aki az egyik rajzom viselte az alkarján, de megtiszteltetésnek vettem, nem gondoltam rá hogy jogdíjat kérjek érte. persze hálapénzt elfogadok. 1es korrektet mondott.
2017. márc. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2. Persze, nem.

Azért látom, hogy még kisebb művészek is vígan árulnak 30 $-okért. :)


Egyébként én is azt mondanám neki, hogy annyit adjon, amennyit szán rá. :)

2017. márc. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Megírtam neki, hogy természetesen használhatja és utaljon, ha gondolja, amennyit szeretne és majd küldjön képet, ha kész a tetkó.
2017. ápr. 5. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!