Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért írják ki a cégek, hogy...

Miért írják ki a cégek, hogy 100%-ban magyar tulajdonban lévő vállalat az álláshirdetésben?

Figyelt kérdés
Nekem az a tapasztalatom ezekkel a cégekkel, hogy minimálbérre vagy valamivel több mint minimálbérre akarnak bejelenteni, így eleve hátrányból indulnak már nálam. Persze nem mondom, hogy mind ilyen, de akikkel eddig én találkoztam, azok ilyenek voltak, egy német vagy egy osztrák cég ilyennel nem próbálkozik, legalább is nem volt még rá példa nálam.

2017. márc. 31. 23:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Még mindig hiszik, hogy ez mekkora fene nagy büszkeségre ad okot, hogy magyar. Pedig szégyen, hogy valóban a fizetés az ilyen helyeken a leggyalázatosabb. Dolgoztam olyan 100 %-ban magyar cégnél ahol a cafeteria sem létezett, 10 méterre mellettem meg a német tulajdonban levő LIDL két kézzel szórta a dolgozóinak az Erzsébet utalványt.
2017. ápr. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Ez olyan mint amikor ráírják valamire, hogy magyar termék. A jobbikosok örülnek és megveszik.
2017. ápr. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
* a fizetésem is csak 50E volt, mivel csak pár órában voltak hajlandóak alkalmazni
2017. ápr. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Számomra az fontosabb, hogy mennyit tudok keresni, illetve mennyi lesz majd a nyugdíjam. Bármikor vagyok egy ilyen cégnél az van, hogy megállapodunk egy összegben de csak minimálbérre vagy max felette valamivel jelent be. Ott van az egyik barátom 4 órába van bejelentve egy pizzériában aztán napi 12 órát dolgozik. Aztán csodálkozik a tulaj, hogy 3 szoros lóvéért akar kimenni dolgozni külföldre mosogatni. De még ha meg is kapom amit szeretnék, és minimálbérre jelent be akkor milyen nyugdíjam lesz? Saját jövőbeli magamtól veszem el azt a pénzt. Én nekem ha cégem lenne inkább letagadnám azt az álláshirdetésekben, hogy 100%-ban magyar nem, hogy még reklámoznám. Beszélgetek az egyik német barátommal, és kérdezni, hogy hogy ment az interjú, és mondom neki, hogy a pénzt megkapom, amit kérek, de csak minimálbérre jelentenének be, az pedig nem érti, hogy az, hogy lehet mert náluk ilyen nincs :D
2017. ápr. 1. 00:40
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Esetemben szó nem volt arról mint a tiédben, hogy zsebbe több és csak papíron annyi amennyi. Mentem a hét minden napján, volt hogy 12 órában is, amiért kaptam 1 szabadnapot és csókolom, 50E, se több, se kevesebb.
2017. ápr. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
* Ja, azt meg kine felejtsük, hogy a főnökök persze nagy, dög kocsival érkeznek.
2017. ápr. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Fatal_3rror_ ***** válasza:
24%
Vannak olyan patrióták akik szívesebben tömik egy magyar ember zsebét mint egy külföldiét :D
2017. ápr. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

És a főnök baja hogy van olyan dilettáns ember, aki dolgozik havi 300 órát 50 ezerért?

Atya isten...

Hát felmondanèk ès elmennèk gyárba, 3 èvet melóztam gyárban havi 192 óra, nettó 150-170 plusz kafetèria megvolt. Vagy elmennék közmunkásnak, ott legalább töredèke munka lenne, lehet mellette tanulni, fejlödni. Vagy elmennèl egy Mekibe, az is tisztessègesebb sokkal.

Ez csak a te szegènysègi bizonyítványod.

2017. ápr. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Mert megfogja a nacionalistákat, hogy ez full magyar cég, nincs senki gonosz külföldi tőkés mögöttük, valamint előre vetíti, hogy értelmes fizetésről, mint olyan, mondjon le a munkavállaló.
2017. ápr. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

8


És hova mennél egy olyan városba ahol nem teremtenek munkahelyeket, miféle gyárba, mekibe, hova, menjek föl Bp-re és lakjak egy sátorba ? Te is aztán csak előrefelé nézel beszűkülten se jobbra se balra, csezd meg.

A kérdésre nem válaszolsz csak fröcsögöd a blődséget, tessék válaszolj a kérdésre miért ilyen a magyar, miért ilyen egy 100 %-ban magyar munkahely, hogy kib..szik a saját fajtájával ?

2017. ápr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!