Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay-en szeretnék eladni, hogyan?

Brendon007 kérdése:

Ebay-en szeretnék eladni, hogyan?

Figyelt kérdés
Szóval röviden: Adódott az hogy van par dolog amit elakarok adni az ebay-en és felvetődött bennem pár kérdés még az eladás előtt. Adózni kell azok után a tárgyak után amit az ebayen adok el? Más részt, hogyan lehet eladni a terméket? Tudom hogy kell egy eladói felhasználó hozzá, de azt hogyan kell megcsinálni, továbbá milyen csomagbküldő szolgálatot ajánlotok? Azt tudni kell a hogy a csomag mérete nem nagyobb egy telefonos doboznál (mai telefonok doboza), és még lenne egy pár kérdésem a témával kapcsolatban, ha lenne olyan gyakorlott eladó aki szivesen válaszolna a kérdéseimre privátüzenetben ezeken a kérdéseken felül, azt nagyon szépen megköszönném!

2017. ápr. 5. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Szia, ha csak néha adsz el ebay-en akkor nem kell adózni utánna. Az pont arra van, hogy évi néhány alkalommal a lomodtol megszabadulj.


Egyszerüen mész a regisztrációra és ott jelentkezel. Régen kellett elég sokat várni mire eladni tudtunk. Habár én annyira nem értek hozzá mert nekem a férjem csinál mindent. Az eladásokból az ebay proviziot von le. A legjobb a postával köldeni, ha külföldre köldesz akkor DPD-vel.

2017. ápr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Simán regisztrálsz az ebay-re és már adhatsz is el. Ami kell még hozzá az egy paypal account, arra fognak neked fizetni majd.

Árnál kalkuláld bele, hogy az ebay jutalékot von le sikeres eladás után. Ez az ár + postaköltség összegének a 12-14%-a (nem tudom már pontosan, régen árultam ott azóta lehet változott)

Postánál amire figyelni kell: Mindig nyomkövetéssel és értékbiztosítással postázz külföldre!! Ez nem a vevő érdeke, hanem a tiéd, mert ha valami gubanc van, az ebay/paypal mindig a vevőt védi először. Ha nem vagy tutira bebiztosítva minden oldalról akkor egy surmó vevővel bukhatod az árudat és a pénzed is.

Külföldre postázás elég drága Mo-ról, a telefondoboz méretű csomagok súlytól függően kb 6ezer forinttól kezdődnek, biztosítva és nyomkövetve.

2017. ápr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat.

Én olvastam olyat is ,hogy amikor még kezdő eladó valaki akkor átutalja a paypal a pénzét, de csak függőbe tehát nem tudja elkölteni az összeget az eladó, és ha nagyobb tételbe szeretnék eladni akkor hogyan kell adózni utána? És még egy, hogy azt hogyan lehet az eladáskor megszabni hogy mennyi a posta költség(mert ugye Norvégiába csak magasabb összegért viszi a DPD a csomagot mint mondjuk Ausztriába)?

2017. ápr. 6. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!