Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fordit.hu-ról van valakinek...

Fordit.hu-ról van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Fel szeretnék jelentkezni a fordit-hu-ra munkavállalóként, akinek van tapasztalata vele, meg tudja osztani? Milyen gyakran érkezik be fordítás, illetve elvárják-e a diploma/tolmácsvizsga meglétét?
2017. ápr. 26. 00:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Én egészen tavalyig szabadúszó fordítóként dolgoztam és legalább 4 évig előfizető voltam: nekem hasznos volt. Először is, amikor új voltam, akkor így vettem fel a kapcsolatot az összes fordítóirodával (és itt tudtam meg azt is, hogy végül is melyik 2 iroda lesz az, akivel nekem érdemes szorosabbra fűzni a viszonyomat.


A munkákra nem pályáztam minden esetben, csak kb. a felére, és néhány megbízást el is hoztam, közvetlenül attól, aki a megrendelő. Angolos és műszakis vagyok, ami azért nem ritka kombináció.


Harmadikként azt mondom, hogy én szerettem volna elmenni a fordítói szakmai rendezvényekre, de legtöbbször nem értem rá egész nap, vagy nem tudtam rávenni magam, hogy végigüljek egy konferenciát, úgyhogy nekem nagyon hasznos volt, hogy végigvideózták a rendezvényeket és meg lehetett nézni az előadásokat (csak az fér hozzá, akinek érvényes a tagsága).


Na, szóval azt az 5-6 ezer forintot, amibe egy félévben került, nekem bőven megérte, nem is beszélve arról, hogy ha nyolcszor ennyibe került volna, akkor sem tudtam volna elkerülni, mert ezen kívül csak a Proz van (amit szintén kipróbáltam egy évig), de ott azért nagy a tülekedés és más hasznos kapcsolatot onnan nem is hoztam.


Most látom, hogy kérdezted a diplomát: ezt nem várják el, de ha van, akkor azt bekérik. Én szkennelve feltöltöttem, és ettől kezdve megjelent a profilomon egy külön jelzés, hogy okleveles vagyok - ennyi.

2017. ápr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!