Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy legyen meg az 1 milla?

Hogy legyen meg az 1 milla?

Figyelt kérdés
Most vagyok 15 éves, nulladikos. Szeretnék kimenni egy csere évre Norvégiába vagy Olaszországba. És ez nem kis pénz (kb.2 millió). És szeretném legalább a felét én akarom fizetni. Valaki valami ötlet h hogyan? Nyáron munka?!

2017. ápr. 26. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
diákmunka, de keményen kell nyomnod, hogy meglegyen az a pénz
2017. ápr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre kb semmi reális esély nincs.
2017. ápr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Idén és jövő nyár alatt? Az már reálisabb, nem ?
2017. ápr. 26. 19:27
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Számolj már egy kicsit... 15 évesen azért már megy gondolom.


Dolgozol mondjuk idén nyáron június-július-augusztus, jövő nyáron ugyanezt. Ez összesen 6 hónap. Havonta 166ezer forintot hogy akarsz eltenni? Vagy ha számolunk 2 évet, 24 hónap alatt havi 41ezret kell eltenned. Ez 15-16 évesen lehetetlen sajnos.

2017. ápr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
vállalj hétvégente munkát, csöves bérrel is az napi 4000 ft tehát 8e ft/ hétvége x4 az 32e Ft havonta suli mellett. nyáron vállalsz több munkát akár 12 órába heti 7 ből 7 napot melózol akkor meglehet a havi 120e Ft az ugye 240e Ft meg a június fele az 60 akkor van és akkor augusztus végén van 332.000 Ft-od de elszánt vagy és folytatod szeptemberben is a hétvégi melókat, akkor 9 hónap a kövi nyárig 288e F, végignyomod a nyarat megint mondjuk 300e ft így lesz 920e Ft-od tehát meglenne az 1 milla. Csak itt több baj is van. Egyrészt tiltja a törvény h 8 óránál többet dolgozz 18 éves kor alatt, valamint H-V-ig tilis dolgozni, emellett 15 évesen nem fogsz találni csak hétvégi munkát, emellett a szüleid biztos nem örülnének neki, ha ilyen sokat dolgoznál a tanulás helyett, meg nem lenne életed csak a munka lenne. Szerintem beszélj a szüleiddel h mik a terveid meg ilyenek stb...
2017. ápr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
52%

Nem akarlak elszomorítani, de újabban bevezették, hogy 15 évesen nem lehet dolgozni egyáltalán. (Nyáron, szülői engedéllyel sem)Tudom, én is 15 vagyok, és nagyon szerettem volna dolgozni nyáron, de még az educatio kiállításon mondták, hogy már nem lehet ilyet.

De hogy valami jó hírrel is szolgáljak, kérhetsz ösztöndíjat. Ennek is több szempontja van, de a legfontosabb az, hogyha elkezdesz önkénteskedni annál a szervezetnél amelyikkel kiutaznál. Minél többet dolgozol náluk (ez önkéntesség, ezért nem kapsz pénzt, és semmi köze a nyári munkákhoz vagy ilyenek, bárki csinálhatja) , annál nagyobb összegű ösztöndíjat tudnak majd felajánlani neked.

2017. ápr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, senki nem vezetett be ilyet, iskolai szünetben szülői engedéllyel lehet dolgozni, elég világosan leírja a törvény



(2) Munkavállaló az lehet, aki a tizenhatodik életévét betöltötte. Ettől eltérően munkavállaló lehet - az iskolai szünet alatt - az a tizenötödik életévét betöltött tanuló, aki nappali rendszerű képzés keretében tanulmányokat folytat.

2017. ápr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia.


Én tudok neked ebben valamilyen módon segíteni. Ha érdekel írj bátran!

2017. máj. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!