Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sajnos csak egy sima érettségi...

Sajnos csak egy sima érettségim van, mert a szüleim nem támogattak és el kellett mennem dolgozni. Mit dolgozhatnék amihez nem kell szaktudás? Mert ebből a gyári munkából már elegem van

Figyelt kérdés

2017. ápr. 27. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Sima érettségivel mehetsz plázákba eladónak is.


Meg estin vagy levelezőn munka mellett is el lehet végezni valami szakmai sulit, de akár egyetemre is tudsz menni.

Ha a nővérem 2 gyerek és munka mellett lediplomázott könyvelőnek akkor neked is menni fog.

2017. ápr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Megkaptam a privat üzenetedet. Levelezőn nem kell mindig menni a suliba. Nővérem Budapesten él, de Gyöngyösön tanult az egyetemen. Amikor menni kellett kivett szabadnapot, vagy csak akkor járt amikor muszáj volt.

Én is napi 10-12 óra fizikai munka mellett végeztem el estin előbb az érettségit, majd 2 szakmát is.

Ne a kifogásokat gyártsd, hanem szervezd meg. Ha valaki nagyon akar valamit, eléri a célját.

2017. ápr. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a helyzet az hogy most csinálnom kell egy emelt szintű érettségit is ugye na meg a nyelvvizsga nem fogok így kiesni a határidőből majd ha jön a felsőoktatási felvételi eljárás
2017. ápr. 27. 09:22
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
#2 aha, kamu! 10-12 óra max semmittevéssel töltöd akkor elhiszem, ha fizikai munkával akkor kötve hiszem!
2017. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

ma 19:16

Miért lenne kamu? Akkor te sosem dolgoztál még nyomdában ugye?

Könyvkötő vagyok, és nyomdában állandóan van túlóra. Hol gépen kell dolgozni, hol kézi kötészeten. reggel 6-tól este 6-ig dolgozunk állandóan. Azért mert te otthon unatkozol, vagy esetleg egy irodában dolgozol, mások meg sokat dolgoznak mert ez jutott nekik.. Na ennyit erről.

2017. ápr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi a baj a gyári munkával? Szerintem átmenetileg, amíg tanulsz addig jó, nem kell a karriered csúcsának lennie. Viszont ha rossz az időbeosztás, akkor lehet, hogy érdemes váltani, (gondolok itt a 12 órára, műszakokra) de nem minden gyári munka 12 órás és 3 műszakos.

Más lehetőségeid a következők:

-bolti eladó

-értékesítő

-takarító

-adminisztrátor (kis eséllyel)

-segédmunkák


Nem sokkal jobbak, a lényeg, hogy maradjon idő a tanulásra. Gyár és gyár között nagyok a különbségek, megpróbálhatsz váltani.

Én olyan gyárban dolgozom, ami mellett lett egy szakmám és most csinálom a következőt, aztán egyetem. (2 műszak, napi 8 óra, hétvégén nem kötelező a munkavégzés)

2017. máj. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!