Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan keressek munkát egy...

Hogyan keressek munkát egy sima érettségivel Tatabányán? Gyárba nem megyek az már biztos. Már nagyon elegem van kérlek adjatok tanácsokat!

Figyelt kérdés

2017. ápr. 29. 20:49
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:
Nem rinyálok csak tanácsokat kértem erre bántó megjegyzéseket írtatok
2017. ápr. 29. 22:11
 32/53 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tanácsokat lehet adni egy olyan embernek, aki ennyire el van tévedve a valóságtól? Azt hiszed hogy különleges vagy, és várod a nagy kitörésed a nagy semmire fel. De hidd el az idő meg fogja mutatni neked az igazságot. Nagy pofára esés lesz.
2017. ápr. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
100%

Nagykorú vagy. Milyen jogon várod el a szüleidtől, hogy eltartsanak ? Kötelességed gondoskodni magadról. Senkitől se várd el, hogy enni adjon csak azért, mert nincs kedved olyan munkát végezni ahova felvennének.

Tudomásul kell venned, hogy egy érettségi szakma nélkül semmire sem jó. Sajnos ebben hibásak a szüleid és a tanáraid is, hogy nem magyarázták el idejében.

Én munka, család, gyerek mellett végeztem el a főiskolát. Tanulni bármikor lehet és kell is.

A helyzet adott, alulról kell kezdened. De fiatal vagy, ezer kitörési lehetőséggel. Csak ahhoz el kell felejteni a sopánkodást és el kell kezdeni dolgozni a célok eléréséért. Akár úgy is, hogy elmész egy gyárba dolgozni. Ha jól dolgozol elküldhetnek továbbképzésekre és feljebb kerülhetsz a ranglétrán.

A tatabányai gyárak folyamatosan keresnek munkaerőt különböző pozíciókba. Ezen a környéken rengeteg a munkalehetőség. Bemész egy állásközvetítő irodába és megkérdezed az ügyintézőt a lehetőségekről.

2017. ápr. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim válasza:
100%
Senki nem írt bántó megjegyzéseket, te nem vagy képes megérteni hogy gyári munkán és árufeltöltőn kívül sajnos egy érettségivel sehová nem fognak felvenni. Arra még mindig nem adtál választ miért nem felel meg neked a gyári munka. Meg azt sem igazán értem hogy ha ennyire jó eredménnyel végeztél miért nem jelentkeztél felsőoktatásba? Esetleg OKJ-s képzésre?
2017. ápr. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:
Századi ára is mondom nem megyek gyárba mert annál több vagyok
2017. ápr. 30. 06:28
 36/53 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj Kérdező, de a hozzászólásaidat olvasva már annak a határán vagyok, hogy szégyenlem, hogy egy városban élünk. :D Tatabányán nincsenek jó középiskolák, szóval az hogy az itteni viszonyokhoz mérten jó helyen végezted az érettségit, nem releváns. De ha az ország legjobb középiskolájától lenne érettségid, az se jelentene semmit. Az érettséginek nincs értéke. Nagyjából annyit tükröz, hogy nem vagy teljesen analfabéta. Illetve legjobb tudomásom szerint az érettségihez még mindig maximum 4 évet kell tanulni, tehát az se igaz, hogy te sokat tanultál volna eddigi pályafutásod során. Gyakorlatilag a tanulás még csak most fog elkezdődni, már ha hajlandó vagy elkezdeni. Én is csak azt tudom javasolni, mint előttem tették. Menj és tanulj valamit. Akár egy egyszerű okj-t (max 2 év) vagy egy alapképzést (3,5-4 év). Egyik se a világvége, és máris nagyságrendekkel jobb lehetőségek közül válogathatsz. Így, egy érettségivel sajnos nincs túl sok lehetőséged a munka terén. Másrészt meg igen, vannak olyan emberek akik marha sokra vitték akár egyetemi végzettség nélkül is, és dollár milliárdosok lettek. De ezek az emberek nem a Gyakorikérdéseken vagy ehhez hasonló oldalakon kérdezgették, hogy mit csináljanak, hanem saját elhatározásukból volt egy olyan terület, ami érdekelte őket, ezen a területen elmélyültek (gyakorlatilag ők is tanultak, csak nem iskolai keretek között), és ennek valamint a kitartásuknak köszönhetően értek el nagy eredményeket.
2017. ápr. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
100%

"nem megyek gyárba mert annál több vagyok"


Mennyivel? Mitől?

Nem kérdezte még meg senki, de én most igen: mi az, amihez értesz? milyen nyelven beszélsz? Van angol felsőfokú + még valamilyen nyelvből minimum középfokú nyelvvizsgád? Mert akkor tényleg több vagy és jó eséllyel találhatsz irodai munkát. ha mindez nincs meg, csak egy sima érettségid, akkor egy vagy a sok érettségizett fiatal közül, akinek fogalma sincs az életről.


[link]


[link]


Aztán itt is van egy csomó állás, de van amihez B kategóriás jogosítvány kell, van, amihez kereskedelmi szakmai végzettség vagy vendéglátós - szóval az érettségi nem igazán jó semmire csak úgy natúrban...


[link]


és abban igazuk van a válaszolóknak, hogy egy kicsit kisebb mellénnyel (szerényebben) jobban el tudnál helyezkedni. Szóval kérlek, szállj le a földre és az igényeidet a tudásodhoz mérd. Tanulj, tanulj (akár egy hivatásos jogsiért, akár egy nyelvvizsgáért).

2017. ápr. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem lehetsz egy nagy ész, ha nem vagy képes kikapcsolni az autocorrect-et a tetves telefonodon, amikor ide írsz.
2017. ápr. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
84%

Még hogy több vagy? Dehogy vagy több, azok, akiket te annyira lenézel, azok legalább dolgoznak, veled ellentétben!

Szánalmas és semmirekellő az a viselkedés, amit itt tanúsítasz, mégis milyen jogon állítod magadról, hogy többet ér a te nyomorult életed, mint azé, aki a gyárban dolgozik?

Általában nem kívánok senkinek, semmi rosszat, de neked mégis azt kívánom, hogy még a gyárba se vegyenek fel, vagy ha mégis, akkor a lehető legszivatósabb melót kelljen csinálnod :)

Ébredj fel hamupipőke, a herceg már rég elment, ideje, hogy beállj a sorba, és kivedd a részed a munkából.

2017. ápr. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
Ha jól sikerült az érettségid miért nem mentél egyetemre? Egy nagyon ütős szakma vagy egy bármilyen diploma nélkül labdába se rúghatsz a munkaerőpiacon.
2017. máj. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!