Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bankár szeretnék lenni?

Bankár szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Szóval jövőre fogok érettségizni és mindenképpen bankár szeretnék lenni. Nagyon érdekel az egész.

Tudom,hogy kapcsolati tőkével is rendelkezni kell( a barátom bankár gyakornok) de ezen kívül melyik egyetem adja a legversenyképesebb diplomát?

Pl Corvinus közgáz?

Nagyon megköszönném a normális válaszokat!

18L



2017. máj. 7. 00:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Igen, a Corvinus. Arra viszont készülj fel hogy a munkád lesz az életed. Nem minden olyan mint a filmekben: egy befektetési bankár ha napi 12 órát dolgozik, akkor még lazának is mondható a napja (hétvégéket sokszor beleértve). Ezért is nagyon gyorsan forog ott a munkaerő, a legtöbb ember max 5 évig bírja mielőtt kiég. És akkor még arról nem is beszéltem, hogy milyen nehéz az ilyen helyekre bejutni. Mindenesetre sok sikert kívánok, viszont abban majdnem biztos vagyok, hogy meggondolod magad, ha egy gyors google kereséssel utánajársz a dolognak, írd be, hogy "investment banker lifstyle".
2017. máj. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
lifestyle*
2017. máj. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Miért kell lepontozni mert nem tetszik a válaszom?... ha nem hiszed el nézz utána
2017. máj. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Komolyabb egyetem

Corvinus

BME

BGE esetleg

Vagy külföld.

Amúgy tök èrdekes ha nem mèrnök lettem volna akkor èn is befektetèsi tanàcsadó lennék.

Magas prezstizse van,elismert,nèpszerű is lehetsz a nőknél.

Lehet mond igazat az első,de az tuti hogy a fizudból talán fog telni erre arra 😀

Egyik csaj ismerősöm jól helyezkedett most kint Angliàban nagy befektetèsi banknàl van a palija egy komoly vezető,hàt befigyel egy M3-as BMW nekik,plusz luxusnyaralàs hegyek.

2017. máj. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocsi te làtom csaj vagy,akkor nem kell nèpszerű legyél a gyengébbik nemnél. 😊
2017. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Max bankos lehetsz, nem bankár... (mint ahogy egy bankban dolgozók 99%-a is csak bankos és nem bankár).


Mellesleg ne gondold, hogy a bankok fizetnek a legjobban, manapság a bankszektor már nem az, ami 20 éve volt.

2017. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Első...én nem pontoztalak le...

A barátom apukája is bankár és nagyon jól keres és a fiatalabb csajoknál is eléggé népszerűnek számít:DDDD

Bár élete tényleg kb 0. Se felesége már se semmi, csak néha buli és külföldi utak, amikor csak ideje van rá.

Mesélte,hpgy sokszor nincs ideje enni egész nap és szinte mindig éjfélkor ér haza. Plusz az előző baráznője azért hagyta ott, mert szerinte nem volt elég ideje a kapcsolatukra.

Szóval igen...valamit valamiért.

2017. máj. 7. 10:57
 8/12 anonim ***** válasza:

Magas fizunak igen ára van.

Sajnos sok nő nem tolerálja a párja sikeres és keveset tud vele foglalkozni.

Ami gáz,mert azért jól esik nekik betenni a puncijukat az Audi A6-ba,minden heten körmös fodrász,legjobb étterem,legjobb nyaralások,csak a butábbja nem látja át,hogy ezt ki is kell termelni.

Ergó sok nő nem èrdemel sikeres pasit hanem egy kocsmatöltelèket.

There is no free lunch.


Gondoltam népszerű,engem is érdekelt ez a szakma,imádok öltönybe járni,fogadások,borvacsorák.

Aztán mégis IT-s lettem de IT mellett ez ami mèg nagyon érdekes ès nagyon magas presztizsű.

2017. máj. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, hogy egy "bankár" magánélete egyenlő a nullával. Mint ahogy az is, hogy mindegyik jól keres.

Menj gazdasági képzésre, BGE-n (PSZF) vagy Corvinuson pl. pénzügy-számvitel, gazdálkodási- és menedzsment stb.

Ha suli mellett megy, akkor próbálj meg valamelyik banknál/bankoknál gyakorlati helyet találni, akár több területen is. Aztán majd kiderül, hogy a bankszféra melyik területe érdekelne és megpróbálsz abban elhelyezkedni.

De ha bankár alatt biztosítási ügynököt vagy személyi "bankárt" értesz, akkor teljesen mindegy, elmész valamelyik biztosítóhoz érettségi után, azok keresztbeszarják, hogy értesz-e valamihez, csak vigyél valahonnan ügyfélt.

2017. máj. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt még valaki meg tudná mondani,hogy a corvinuson melyik szak a legmegfelelőbb erre
2017. máj. 9. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!