Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldre ingázók! Nektek...

Külföldre ingázók! Nektek mind a két országban van biztosításotok?

Figyelt kérdés

Akik például Ausztriába járnak át mindennap dolgozni. Nyílván, ahol dolgozol, abban az országban van biztosításod. Azonban, amikor itt vagy Magyarországon, akkor hogyan van biztosításod? Külön fizetitek itt a TB-t?

Vagy azok az orvosok, akik 2 hetet kint dolgoznak (például Svédországban), utána pedig 2 hetet Magyarországon vannak. Nektek, hogyan van a biztosításotok?

Amennyiben a felvázolt esetekben fizetitek a TB-t Magyarországon, akkor az mennyibe kerül? Ez az, ami alapesetben 7000Ft.- körül van? Ezért - Magyarországon dolgozókkal - egyenjogú, teljes ellátás jár?


2017. máj. 9. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Senki sem fizet 2 országban biztosítást, mivel nem is fizethet.

Ha valami gondja van akkor kiugrik és ott intézi, ha Mo-n van szükség sürgősségi ellátásra akkor az osztrák TB (kranken versicherung) fizeti a magyar TB-nek.

2017. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Mi van azokkal, akik messzebb található országban dolgoznak időszakosan?

Miszámít sürgősségi ellátásnak? Országonként eltér, hogy mit terjeszt ki más országra a biztosítás?

Jelen esetben Magyarország a más(ik) ország.

2017. máj. 9. 12:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Aki távolabbi országokban dolgozik, az nem ingázó! Ott dolgozik, ott fizet adót és TB-t. Ezen nincs mit magyarázni!
2017. máj. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, ha te igénybe veszed a magyar EÜ-t és külföldön vagy biztosítva akkor fizeti a kinti biztosításod.

De mi a francért jönnél haza kivizsgáltatni magad pl Svédországból ha ott élsz és helyben vagy biztosítva? Én Bécsben élek, soproni vagyok, szóval nekem 1 óra lenne haza ugrani, de eszembe nem jutna otthon elmenni. Otthon egy ultrahangra 2 hónapot vársz, itt 1 hetet se.

2017. máj. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nyilván, amikor kint vagyok, nem jönnék Magyarországra egy vizsgálatért.

A kérdésbe ezért írtam bele, hogy akik tényleg fele időt ott, felét itt vannak.

Ebben az esetben, ha egy év felét itt töltöd, akkor azért sok minden történhet.

Digo válasza szerint ezekre az időszakokra nem kell kötni semmit.

Azonban így azt nem értem, hogy ennyi erővel, én amikor kimegyek külföldre, akkor kötnöm kell biztosítást, ha nem akarok milliós számlát a nyakamba, ha történik valami.

2017. máj. 9. 17:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat: UK-ban voltam biztosítva, de itthon kiment egy focimeccsen a bokám. Az otthoni röntgent, meg miegymást az angol TB fizette. Ez sürgősségi ellátás volt, de ha én külföldön vagyok biztosítva és bemegyek otthon a kórházba hogy vizsgáljanak ki xy problémával akkor nem fognak, mert adott országban nincs biztosításod.
2017. máj. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszi Digo, hogy válaszolsz.

És ezt amúgy utólag üzletelted le a brit biztosítóval (és fizettél itthon) vagy úgy ment teljesen, mintha magyar TB-éd lenne?

Amúgy te amikor mész más (európai) országba, akkor szoktál biztosítást kötni vagy csak az európai egészségbiztosítási kártyát viszed?

2017. máj. 9. 19:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Ott semmit sem fizettem, ha jól emlékszem kiküldte a kórház a számlát, amit aztán UK-ben bevittem a beteg biztosítóhoz, aki kifizette.

Ha megyek más országba akkor sem kötök, mert a bankszámlám mellé ad a bank utas biztosítást, pár Eu havonta.

2017. máj. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!