Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire figyeljünk ingatlan...

Mire figyeljünk ingatlan adásvételinél?

Figyelt kérdés

Most veszünk egy lakást, és mire figyeljünk nagyon oda, erre szeretnék kérni néhány tippet? Ez már egy adásvételi, tehát nem foglalós/előleges, hanem úgy hallottuk úgy kell beírni feltétlen, hogy ÖNRÉSZT fizetünk előre 1 milliót, így ha bármi van az eladó részéről vagy felőlünk, vissakapjuk a pénzt. Ehhez hasonló dolgokat és fontos tippeket kérnék, ha tudnátok, nehogy elkerülje valami a figyelmünket vagy átverjenek. Természetesen ügyvédnél kötjük a szerződést, de jobbnak látom ha tájékozott vagyok előtte mikre kell piszkosul odafigyelni.


Ezeket tudom, illetve javasolták:

Legyen belefoglalva a ház állapota a mérőórák állása

A kiköltözés napja

Milyen bútorok járnak a házzal



2017. máj. 17. 06:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom pontosan..

De ha bele van fogalmazva egy adott mondat csak akkor igényelhető vissza valami.

Vagy ha jol rémlik, talán az illeték..?vagy Áfa? Mindenesetre valamit utolag vissza lehet igényelni ha a szerzodesbe bele van irva nem tudom mi..


Bocsi a pontatlanságért de talán ad valamit amin el tudsz indulni

2017. máj. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Es mindent jobb ha utalva fizettek, semmi ne legyen kp
2017. máj. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Arra kell figyelni, hogy fogadj egy normális ügyvédet, aki megcsinálja a szerződést, mert különben jó eséllyel átvernek. Ha az eladó ragaszkodik saját ügyvédjéhez, akkor a te ügyvédeddel dolgozzanak össze, de mindenképpen legyen saját ügyvéded, ha nem akarod, hogy átverjenek.
2017. máj. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ügyvédje is átverheti hogy pl nem szol erről arról.

Jobb tàjékozodni IS

2017. máj. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És olyat szerintetek lehet, hogy amikor megkapjuk a szerződést, az adásvételit, hazahozni átnézni? Gondolom nem rögtön kell dönteni és az szerintetek megengedett hogy hazahozzam és átnézze egy másik ügyvéd, akit mi fogadunk fel?
2017. máj. 17. 13:49
 6/6 rozi66 válasza:

Szerintem keress egy megbízható ügyvédet aki mindent el fog neked mondani. Én tavaly adtam el a házamat és vettem egy másikat (egyik vidék, másik pest), és minden gond nálkül pikk-pakk lement az egész folyamat.

Ajánlani tudom a tokár ügyvédi irodát.

2017. máj. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!