Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az álláskeresési járadék...

Az álláskeresési járadék igénylésének folyamata milyen hosszú? Azonnali hatályú felmondás esetén akár már másnap is mehetek elindítani az ügyet?

Figyelt kérdés
Bocsánat, ha baromságokat kérdezek, de teljesen hülye vagyok ehhez :(
2017. máj. 30. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Kell vinni egy pár papírt, amiket a munkáltatótól kapsz majd meg, de általában nem azonnal, hanem pár nappal később postán. Van lehetőség hiánypótlásra, úgy tudom, ilyenkor is az igénylés napjától folyósítanak, de nem tudom, akkor is működik e, ha a komplett csomag hiányzik. Maga a "folyamat" nem hosszú, bemész, nyilvántartásba vesznek, ha megvan minden papírod, ott rögtön meg is kapod a határozatot, és következő hónap elején utalnak.
2017. máj. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Mármint a munkáltatótól nem azonnal kapod meg a kilépő papírokat.
2017. máj. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szuper, akkor nem kell heteket várni ezek szerint. Szerencsére sosem volt még szükségem a "segélyre", ezért nem vagyok tisztában vele. Nagyon köszönöm a válaszod :)
2017. máj. 30. 19:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha több munkahelyed is volt az elmólt 3 évben, akkor kelleni fognak onnan is a kilépő papírok. Pontosan nem tudom, melyikek, de 3 kellett munkáltatóként (egyikre egyértelműen rá van írva, hogy álláskeresésihez kell, van egy "adatlap", a harmadikra már nem emlékszem. A munkáltatótól meg kapod majd a tb kiskönyvedet, az is kelleni fog. Én is csak azért vagyok ebben most ennyire jól informált, mert a párom pár hete regisztrált, szóval ha kérdés van, szívesen válaszolok.
2017. máj. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat! Szerencsére már 4 éve ugyanott dolgoztam, szóval nem lesz annyira bonyolult összeszedni mindent :)
2017. máj. 31. 21:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy szál papírom nem volt, mégis regisztráltak, majd hiánypótlás után kaptam a járadékot. A papírokat is csak 2 hónap múlva kaptam meg bírósági herce-hurca után. Addig várnom kellett a "segéllyel", de a jogosultságból legalább nem futottam ki.
2017. jún. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!