Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit kell fizetni egy...

Mennyit kell fizetni egy ingatlan értékbecsüsnek, egy bács megyei faluban lévő helyszínen?

Figyelt kérdés
2017. máj. 31. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos ez nagyon változó, nem település/falu függő, hanem minden értékbecslő annyit kér el érte amennyit gondol. Ez egy szabadáras dolog, 10től 80ezerig is elkérnek érte összeget ami értékbecslői fejjel azt mondom nem reális. Itt Dunakeszin én 12.000 ft-ért csinálom a komplett 10-20 (attól függ miről van szó) oldalas becslést, a kollégák 20.000 ft.-ért. Nem szabad az első becslővel megcsináltatni, ha magasnak találjuk az árat, akkor biztosak lehetünk benne hogy annál van olcsóbb!


A hely általában nem számít, hogy város e vagy falu mert a munka kb ugyan annyi vele, bár falun azért nehezebb a dolog, mert nem igazán akad megfelelő mennyiségű összehasonlító ingatlan így nagyobb utánajárást igényel.

2017. máj. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én most fizettem az állam által kijelöltnek 77 000 forintot.Erdő. 4369 m2,
2017. máj. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1# vagyok, az lemaradt, hogy persze az is sokban számít, hogy mit becsültetsz fel, mint ahogy írták itt, hogy erdőt. Ahhoz már nem elég egy sima ingatlanos értékbecslő hiszen arra hivatalosan nincs jogosultsága, ahhoz vagyonértékelő kell, ahogy gyárakhoz is, bolthoz is, telephelyekre stb. ami jóval drágább mintha egy házat vagy lakást értékeltetne fel az ember.
2017. jún. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egy átlagos falusi kertesház, 30 éve épült. 2000m2 területtel. Központhoz közel.
2017. jún. 1. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!