Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire jogos, hogy írásbeli...

Mennyire jogos, hogy írásbeli figyelmeztetést akarnak nekem adni azért, ami nem is szerepel a munkaköri leírásomban?

Figyelt kérdés
Egy iskolában vagyok rendszergazda kelet-magyarországon. Van egy belső kamerarendszer, a leírásban amit kaptam benne is van, hogy nem a rendszergazda feladata a karbantartás és a javítás. Igen, csak Debrecenből nem méltóztatnak a kivitelezők 2 hete lejönni, egy vihar után fele kamera nem ad képet. A közvetlen főnököm aki a műszaki vezető kiadta az utasítást, hogy valahogy oldjam meg. Mikor mondtam, hogy ehhez nem értek, és különben is le van írva, hogs nem az én feladatom egyből hivatott az igazgató és orbitális leaszást kaptam, valamint panaszt tett ellenem a fenntartónál. És közölte, hogy ennek írásbeli figyelmeztetés lesz a vége.

2017. jún. 2. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

"nem értek hozzá"


Te is jó motivált vagy :D

2017. jún. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez egy régebbi analóg CCTV rendszer. Életemben nem foglalkoztam ilyennel.
2017. jún. 2. 09:34
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Akkor most ülj le a géped elé, írj egy szép levelet a történtekről a fenntartó felé (dátum, aláírás legyen rajta), mellékelve munkaköri leírásodat, belső kamerarendszer leírását.


A levél másolatát tedd el, és csapd hozzá a tértivevényes feladószelvényt is, amivel az eredetit elküldöd.


Mocsok egy helyre sikerült bekerülnöd, ez csak az első papír lesz a paksamétában. Majd évek múlva, ha valami, szintén nem a te feladatod dolog miatt ki akarnak rúgni, ezzel a paksamétával mehetsz a munkajogi ügyvédhez.


Vagy még most leborítasz innen, hagyod az egészet önmagába berohadni.


Az első válaszolónak üzenem, hogy látszik, az ismeretségi körödben sincs iskolai rendszergazda. Szarrá vannak hajtva, zenebohócoknak tartják őket, azt hiszik nulla költségvetéssel fenn tudnak tartani egy gépparkot és a hálózatot (értsd: ha valami elromlik, oldd meg ahogy akarod, de mindennek működni kell), közben meg kapják a szuper közalkalmazotti bértáblás fizetést.

2017. jún. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

Akkor utána jársz, segítséget kérsz. Ilyen nincs egy munkahelyen, hogy "nem értek hozzá".

Nyilván van olyan amit nem tud megtanulni az ember laikusként, tehát nem tudnál gugliból megtanulni érsebészetet, de mint műszaki ember, csak van egy kis affinitásod az ilyesmihez, így pár nap alatt tuti felszednél valami alaptudást. De hát jobb balhézni...

2017. jún. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#3: P4 gépek vannak az egész iskolában, megfelelően beállított Win7 Starter-al meglepően jól muzsikálnak. Eddig egy buherált win7 ultimate volt fent mindenhol, fagytak meg kékhaláloztak is rendesen. Sajnos mindenre az a válasz, hogy nincs pénz. A KLIK-nél MINDEN info igényt lehúznak. UTP kábelt is a saját pénzemből vettem. Első munkahely, de már keresek is másikat.
2017. jún. 2. 09:56
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja és ha a titkárságoról késve adnak le valami határidős feladatot, rögtön én vagyok elővéve érte. Mert hogy "lassú a gép" az a kifogás egyből.
2017. jún. 2. 09:57
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

"Időpont ma 09:41"


Igazad van, majd ha a fonokod azt mondja, hogy xopd le, kivancsi leszek mit szolsz hozza. Nincs benne a munkakori leirasodban, de majd megtanulod, elvegre keruljuk a balhet...te tipikus palotapincsi vagy egy munkahelyen, azb ilyenek miatt nezik le a dolgozokat.

2017. jún. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%
Nem bameg, de a kamerák kezelése nehogy már gondot okozzon egy informatikusnak...
2017. jún. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20%
Nem érted a lényeget, nem arra kérték, hogy informatikusként (vagy tudom is én mi a szakmája), szopja le a főnököt, vagy ültessen virágokat, hanem egy műszaki dologra. Én sem vagyok szoftverfejlesztő, nincs benne a munkaköri leírásomban, mégis csináltam már programokat a cégnek ahol dolgozom, összegugliztam, megcsináltam, nekik ez megfelel, akkor ennyi az egész.
2017. jún. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem megérdemlitek egymást a munkáltatóddal, kedves kérdező. Kiver a víz az olyan kollégáktól, akik 0 ambícióval és mindenféle fejlődési igény nélkül csinálják a napi munkájukat, szigorúan a munkaköri leírásuk szerint. Ezentúl egy fűszálat nem tesz keresztbe, nincs az az isten. Lehetnél motiváltabb, megtanulhatnál valami újat, ha érdeklődő vagy.


Ugyanakkor elhiszem, hogy a munkáltató (az állam) csóró, és csodát vár tőled a műszaki vezető. Bár ez is megérne egy misét, hogy mitől műszaki vezető, ha képtelen ilyesmit átlátni/megérteni. Szerintem az ilyen állami munkahelyek lehet, hogy kényelmesek de sem anyagilag, sem szakmailag nem éri meg ottmaradni. Addig keress normális munkát, amíg még lehet. 2-3 év múlva már ciki lesz beírni az önéletrajzodba, hogy iskolai rendszergazda voltál, hacsak nem képezted magad valami piacképes dologban.


Szvsz nem jogos a figyelmeztetés, de arra is figyelj, hogy más munkahelyen is elvárják a rugalmasságot, igaz ott forrásokat is adnak rá, és meg is fizetnek.

2017. jún. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!