Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jófogáson megvásárolt tőlem,...

Jófogáson megvásárolt tőlem, de visszaküldené. Ilyet lehet? Köteles vagyok visszavenni? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Eladtam egy pulcsit, amit még sosem hordtam, újnak jelöltem meg. Megvették, személyesen átvette a pasi, de megnézhette volna. Rá 1 napra írt, hogy szerinte használt a pulcsi és hogy vissza akarja kapni a pénzét (1000 Ft!!!)


Köteles vagyok visszautalni neki?



2015. nov. 16. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem. Megnézte, megvette és kérdés, hogy ő hogy láthatja használtnak ha tényleg új :D
2015. nov. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

első hülyeséget írt....14 napja van rá...az más kérdés h 1000ft-ton nem variálnék


termék átvételétől és a szolgáltatás igénybevételére vonatkozó szerződés megkötésének napjától számított 14 naptári napon belül élhetünk elállási jogunkkal. Az általános szabályok szerint a 14 napos határidőbe a termék átvételének, illetve szolgáltatás esetén a szerződéskötés napja nem számít bele.


Lássunk egy példát: Ha a terméket a futárcég egy csütörtöki napon szállítja ki részünkre, a 14 naptári napos elállási határidő a pénteki napon kezdődik. A szombat és vasárnap is naptári nap, ezért az elállási határidőbe ezeket a napokat is bele kell számolnunk. Mindezek alapján a 14 napos a határidő csak kiszállítást következő hét után következő hét csütörtökjén, 24 órakor jár le.


Természetesen a 14 napos határidő alatt bármikor elállhatunk a szerződéstől, de a jóhiszeműség és a tisztesség általános követelménye szerint a termék átvételét követően, annak felpróbálása, kipróbálása, megvizsgálása és a rendeltetésszerű használatra való alkalmasságáról történő megbizonyosodás után haladéktalanul döntsünk a termék megtartásáról vagy esetleges visszaküldéséről. Ha nem így járunk el, meg kell fizetnünk az okozott értékcsökkenést.

2015. nov. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Személyesen vette át, innentől semmi reklamációja nem lehet. Ne foglalkozz vele.

Csak biztos nem tetszett az asszonynak :)

2015. nov. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 magánszemélynek nincs visszavásárlási kötelezettsége.


Amit te írsz az cégekre vonatkozik, avagy hivatalos eladóra vonatkozni a 8 napos elállási jog.

2015. nov. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%
internetes vásárlásra vonatkozik..mind1 h cég vagy magánszemély
2015. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10%
Köteles nem avgy, de ha alja paraszt se akarsz lenni, visszaveszed, 1000 forinton nem múlik.
2015. nov. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

"internetes vásárlásra vonatkozik..mind1 h cég vagy magánszemély"


belikelnéd a jogszabályt? tudod mit? ne tedd! itt van

[link] IV fejezet ;)

2015. nov. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!