Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Főtáv távhőszolgáltatási...

Főtáv távhőszolgáltatási elszámoló számla szerintem el van írva, jól gondolom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nincs saját lakásom, ezért nem vagyok teljesen tisztába ezzel, hogy működik pontosan. Amit fizetni kell, mindig megmutatják a csekkeket, odaadom a pénzt és befizeti a tulaj (haverom).


Egy szoba-konyhás panelházban lakunk ketten, aminek a fűtése havonta ugyan annyi télen/nyáron, a víz meg havonta leolvasás alapján történik.


Nemrég jött meg az éves összegző, amiben azt írják, hogy 45.834 Ft-ot kell fizetni. Tavaly 9.000 körül volt, előtte meg azt hiszem még többletünk is volt.


A "Fűtési célú költségek" ugyan annyi (13.665 Ft) mint egy másik lakónak, akinek ugyan akkora lakása van, viszont a "Vízmelegítési célú költségek" nagyon eltérnek (nekünk 32.169 Ft).


Előző éves mérésnél 3-4 köbméter meleg fogyott havonta, mostani mérésnél 4-5 köbméter.


Átnéztem és rájöttem, hogy a szorzók térnek el, elég nagymértékben, még a saját előző évihez képest is.


Írtunk a képviselőnek emiatt, felhívott és mondta, hogy valószínű minden rendben van, azért nagyobb a szorzónk, mert feljebb vagyunk és dupláját használjuk a meleg vízből, mint a másik lakó. A szorzókat meg nem Ő állítja, hanem a Főtávnak leadja a fogyasztást, majd a Főtáv rendszere kiszámolja.

Felhívtam a Főtávot, hogy rákérdezzek erre, mert én nem ezt olvastam az oldalukon, azt mondták, hogy valóban a rendszerük kalkulál egy szorzót, de az nem kötelező jellegű, sőt, ők nem is mondhatják ezt meg, a képviselőnek kell beállítania.


Erőssel ki is van emelve az a rész:

[link]


Jövő héten személyesen találkozunk a képviselővel emiatt, addigra szeretnék felkészült lenni. Átnéztem az egészet, "osztottam/szoroztam", de akkor se jön ki nekem. Valami nagyon el van írva szerintem, ez nem reális.


Folyamatosan írom az óraállásokat, a meleg víz fogyasztás összeadva:

2015.05.01. - 2016.04.30.: 42 köbméter

2016.05.01. - 2017.04.30.: 52 köbméter


Vízmelegítési célú költségek az éves távhőszolgáltatási elszámoló számla szerint:

2015.05.01. - 2016.04.30.: 1,1998 GJ

2016.05.01. - 2017.04.30.: 12,3941 GJ


42 és 52 köbméter között nagyjából 24% különbség van, míg a GJ-os értéknél a különbség nagyjából 930%.


A köbméter fogyasztás alapján, ha az előző évi 1,1998 GJ értékhez hozzá adunk 24%-ot, akkor 1.4877 GJ után kéne fizetnünk, nem pedig 12,3941 GJ után, azaz a tavalyi 2.073 Ft idén körülbelül 2.570 Ft kéne, hogy legyen.


Vízmelegítési célú költségekről linkelek egy összeszerkesztett képet, amin, ami pirossal van, azt én írtam bele (összeadva a fogyasztott GJ majd kivonva, ami az utolsó rubrikában van mínusszal).


[link]


Úgy hallottam, nem mindenkinél van vízóra a lakásban, arra gondoltam, lehet annak egy részér akarják kifizettetni velünk, vagy amit a ház közösen használ valamire, ha van ilyen egyáltalán.


Jól számolom/gondolom amit leírtam, vagy én tévedek?


Ha igazam van, akkor visszamenőleg a képviselő tud ezen módosítani, hogy ne kelljen ilyen sokat fizetni?


2017. jún. 10. 17:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!