Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha 2,5 millió megtakarításotok...

Ha 2,5 millió megtakarításotok lenne, amit hosszútávra szeretnétek eltenni, mibe fektetnétek/tennétek a pénzt?

Figyelt kérdés
Egyben tennétek egyféle termékbe vagy megosztva? Ha megosztva akkor milyen arányban és mibe?

2017. jún. 14. 22:35
 1/7 anonim válasza:
100%
2 milliót tennék prémium magyar államkötvénybe, 500 ezret lekötött betétbe vésztartaléknak, ha bármire kellene gyorsan. Esetleg ha lakást akarnék venni, elgondolkodnék lakástakarékon, de ugye ez havi befizetős, viszont ezen most a legnagyobb az elérhető hozam
2017. jún. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szubjektív a hosszú időre való befektetés jelentése. Ahogy a zsidó mondja, a befektetni való pénzedet, mindig külön tartsd, legalább 3 féle üzletben.

-arany

-ingatlan

-deviza


Azért, mert a háromból ritka az olyan, amikor egyik sem megy.


Attól függ, hogy mekkora kockázatot vállalsz. Én 2,5 milliót nem fektetnék állampapírba, ahhoz kevés. Esetleg vennék egy garázst is kiadnám, vagy deviza, tőzsde, de az alacsony kockázatú befektetés esetén, nem hozna sok nyereséget, de ahogy mondtam, ez attól függ, hogy mi a célod vele.

2017. jún. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

sziasztok!

köszi a válaszokat

hosszútáv akár 20 év felett

célok: nyugdíj, gyerektaníttatás, vagyonépítés

Lakáscél egyelőre nincs (akkor vennék lakást ha kb a lakás árának duplája lenne meg. 6 éve ugyanott lakunk bérelt lakásban, olcsón, szuper helyen.

megy

teszek még hozzá de csak lassan , évi kb 900ezret-1milliót


nem tudom mennyire osszam szét... (kincstárjegyben van nagy része, kisebb része vésztartaléknak csak megtakarítási folyószámlán.


megnézem az aranyat mint befektetést. köszi a tippet.


garázs vásárlás nem rossz ötlet, ezzel csak annyi a baj, hogy nem fővásori vagyok, és itt nem biztos, hogy 100%-os lefedettséggel tudnám kiadni. Emellett itt kb 2 M egy garázs, s ez túl nagy része lenne.


különféle befeketési alapokról mit gondoltok?

Devizánál arra gondolsz h kp-ben váltsak pl eurot és tartsak itthon vagy hogyan?

2017. jún. 15. 20:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Az arany hosszútávon éri meg, 20 évnél tovább, gyerekek, unokák stb. Egyszerű, az arany véges, bányásszák, folyamatosan fogy, akármennyi van belőle.


Devizával kapcsolatban arra gondolok, hogy veszel mondjuk eurot, és eladod usd-re, vagy hasonlók. A devizapiacon az EU/USD a legfelkapottabb. Több internetes piac van, ahol van rá lehetőséged, úgymond forexezésnek hívják. Lehetséges demo számlán gyakorolni elsőnek, nem igazi pénzzel. Ez a tevékenység tudást igényel, hasonló, mint a tőzsde.


Ha itt tartunk tőzsdére is vihetsz vmennyit, vagy befektetőknek adod, hogy nyereségesen gazdálkodjanak vele.


Lakástakarék csak lakásra használható, és az havi, ahogy előttem mondták. Ebben a helyzetben nem érdemes.


Viszont amit mondtál, hogy albérletben vagytok. Én biztosan sajátra gyűjtenék, függetlenül attól, hogy mennyi a bérleti díj, vagy akármi. Nekem nem esne jól, hogy fizettem vmi éveken keresztül, és semmi eredménye, de az albérletnek meg van előny, hogy nem vagy röghöz kötve. De én a te helyzetedben lakástakarékot nyitnék, és 2-3 év múlva sajátba költöznék.


Vagy, a másik, hogy vegyél földet, ha őstermelő vagy, aranykalászos tanfolyamod megvan. Az mindig érték, az állapota nem romlik kb sehogy, és jár a támogatás. Ki is adhatod közben. Nem tudom merre laksz, hogy milyen minőségű földek vannak arra, de ez is egy gondolat.

2017. jún. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

#1 vagyok. Fontos szerintem, hogy olyanba nem érdemes pénzt tenni, amihez nincs meg a megfelelő háttértudás. A tőzsde, forex ekkor gyakorlatilag szerencsejáték, ezért ezt nem ajánlom.

A bef. alap nem rossz ötlet, de ennek is alaposan utána kell járni, hogy pontosan mibe fektet, milyen költségei vannak, mert ez sokszor megeszi a hozamot. A másik kérdés, hogy Te meg tudod most mondani, hogy melyikbe érdemes fektetni? 1000 féle alap van, nem könnyű dönteni :)

Az arany jó lehet biztonsági szempontból, de azért az árfolyam itt sem mindig felfelé megy (lásd utóbbi 5 év)

A tanácsom, hogy mielőtt bármibe beleteszed a pénzed, alaposan olvass utána

2017. jún. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

sziasztok! köszi a választ


őstermelő nem vagyok, sajnos nem értek a gazdasághoz.


"nekem nem esne jól, hogy fizettem vmi éveken keresztül, és semmi eredménye, de az albérletnek meg van előny, hogy nem vagy röghöz kötve. "



Albérlettel kapcsolatban én úgy gondolom, hogy a használatért cserébe fizetek. Az eredménye nekem az, hogy semmilyen felújítási és javítási költségünk nincs, nem kellett gépekre költenünk, illetékre stb. és bármikor költözhetünk, ha megváltoznak a körülményeink.


:) Kockázati életbiztosítást is fizetek havi 4990 Ft-ot, azért, hogy ha történik velem valami fizessen 15 milliót, ha nem történik semmi, akkor az is kidobott pénz. Viszont én annál is úgy érzem hogy a szolgáltatásért fizetek, nem a semmire.


Ezt a lakást ma kb15-16 millióért tudnánk megvenni Lakás vásárlásnál van még + illeték, bebútorozás, valamennyi felújítás (pl festés, ez-az stb)


Szóval számoljunk csak 16 Milliót. Ebből ha 6-ot összerakok s lenullázom magam, még mindig hitelt kell felvennem 10 M-t pl 10 évre.

10 évre felvéve kb 100.000 Ft-os törleszőrészlete lenne. (most 65.000 Ft a bérleti díj)

Szóval értem amit mondasz, csak nekem most még ennyi pénzt lakásba ölni szerintem túl kockázatos.

2017. jún. 22. 17:11
 7/7 A kérdező kommentje:

az alapok:


ha picikét fölé megy a kincstárjegynek, már nyerek vele. kockázatost nem szeretnék, ez nagyon picike pénz még ahhoz, hogy kockára tegyem.


CIB Kincsem alapról mit gondoltok?

Nagy része állampapír, kis része kötvény.

2017. jún. 22. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!