Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A különböző, általában vietnám...

A különböző, általában vietnámiak által nyitott tusfürdőcsokipiaparfüm-boltok hogy tudnak ilyen olcsó árakkal operálni?

Figyelt kérdés
Mostanában nem voltam, de egy-két éve 1000 ft környéki dolgok 2-300 Ft-tal voltak olcsóbbak, mint akár egy hipermarketben. Emlékszem, folyton vettük az 1100 Ft-os Martinit, a nagyon olcsó nagytáblás Milkát, meg a tisztító-mosószereket. Hogy tudnak mindent olcsóbban adni? Nem ugyanez a kategória, de a józsefvárosi piacon 500 Ft-ért vettünk nagytáblás Milkákat, teljesen jó volt, a kakaóvaj sem volt kicsapódva a rossz tárolás miatt, emlékeim szerint magyar feliratok voltak rajta ellenben a vietnámiakéval, ahol a régen divatos neves kólákon Ferenc és Ildikó helyett Agnieszka és Siostra volt( lengyel ), de magyar matricát rátettek és eladhatták. Hol van a csavar, honnan hozzák ezeket az amúgy ugyanolyan termékeket, és miért tudják ilyen olcsón adni?

#üzlet #kopaszodás #vietnámivolsztrítfarkasai
2017. jún. 21. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha megfigyeled, ezeken a termékeken sosincs magyar felirat, hanem általában cirill/vagy valamilyen szláv szöveg van rajtuk. Ergo, nem itthonra szánt exportcikkek, tehát nem is itthoni nagykerből veszik őket, hanem másik országból valszeg jóval olcsóbban, mint bármelyik itthoni nagyker adná nekik. Én erre tudok gondolni.
2017. jún. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyrészt -ahogy az első írta- kihagyják a buliból a magyar forgalmazót, az ő hasznát nem kell megfizetned. Másrészt az áfával is trükköznek. Ha egy másik uniós országból vásárolnak, akkor ott áfa nélküli áron megkapják az árut azzal a megkötéssel, hogy majd itthon befizetik... A többit nem nehéz elképzelni.
2017. jún. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Neten találtam 56-60Ft-os milkát (100grammos), de minimálisan rendelendő 760kg fajtánként. A falusi boltjainkban 300 és 340Ft-os áron adják, Győrben 250-ért tudom megvenni.


Tusfürdők 40%-os áron raklapos tételben stb.


Hibás címkés csipsz 40Ft/db , szintén raklapos tételben, ha nem magyarul van, de rányomják a magyar fordítást, akkor eleve nem is látszik.

2017. jún. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Véletlen elküldtem, lemaradt a fele...


Tehát vesz 60-ért milkát, nem adózik, eladja neked 150-ért (tejel a védelemre) és mindenki boldog.

2017. jún. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!