Feltud jelenteni?

Figyelt kérdés

Még annó 2017. januárban játszottam egy internetes játékkal amin volt olyan lehetőség hogy lehet tölteni igazi pénzért úgynevezett játék érmét. És mivel nekem nincs ilyenekre felesleges pénzem ezért ráírtam facebokoon az egyik barátomra aki eddigis minden héten segytett nekem egy kis összeggel és megkérdeztem tőle hogy nem tölt e nekem 25.000 forint értékben erre a játékra , és ő igent mondott rá. Nagyon örültem neki és aznap le is mentem hozzá délután, ő beírta a bank kártya adatait a játékomba és feltöltött 25.000 forint értékben játék érmét , és elmentette a kártya adatokat. Én aznap este hazamentem és keveselltem a feltöltött játék érmét és még töltöttem 450.000 forintig.

Ő nem jelentett fel emiatt de megmondta hogy fizessem vissza, én visszaadtam 150.000 forintot amiről 1 papírt is adtam neki hogy március 15éig vissza fizetem a többi összeget. a maradék 300.000 forintot, amit nem fizettem vissza , nem beszéltünk azóta semmit csak hogy hol halad a pénz meg stb. És tegnap elött rámírt hogy ha nem adom vissza ebben a hónapba a pénzt akkor jogászhoz fordul, de sajnos nincs most nekem pénzem hogy adjak neki. Most félnem kellene hogy valami komoly bajom lehet?? Börtönbe is kerülhetek emiatt?? Vagy egyáltalán követtem el bűncselekményt, én nem kényszerítettem hogy írja be a bank kártyája adatait és még csak nem is fenyegettem , csak megkérdeztem hogy tölt e nekem.

Kérlek ne ócsároljatok e miatt hanem, írjatok hasznos választ(okat). Előre köszönöm.



2017. jún. 21. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel van róla "papír", hogy visszafizeted záros határidőn belül, így elismerted a tartozásodat.

nem lesz gyors menet, de le fogják rólad gombolni azt a pénzt.

U.I.

Nem kicsit szemét vagy, ennyi pénzzel megkárosítani azt, aki segít neked.

2017. jún. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tessék, hasznos tanács: Fizessed vissza a pénzt, amit elloptál.
2017. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és ebből milyen bajom lehet?? szóval milyen következményekre számíthatok ha nem fizetem vissza?
2017. jún. 21. 21:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy feljelenthet. Visszaéltél a kártya adatokkal és elloptad a pénzét.
2017. jún. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Letilthatják a fizetésedből, lefoglalhatják a vagyontárgyaidat, fizetheted a perköltséget - szóval jobban jársz, ha visszafizeted. (Akár részletekben, amennyiben sikerül megegyezni a volt barátoddal.)
2017. jún. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%

Magyarázd meg neki, hogy a jogi huza-vona helyett örüljön annak, hogy ilyen barátja van!

.

Nincs szüksége ellenségre...

2017. jún. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Gratulálok, igazi cigány vagy!
2017. jún. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jobban jarsz ha megegyeztek vhogy. Ki a sz@r költ fel milliót kb játékpenzre?!
2017. jún. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jó kis barát lehetsz, ha a kért és megkapott 25 ezer forint egy hazasétálás alatt elértéktelenedik a szemedben annyira, hogy rögtön 450 ezer forintra nyúlod le azt, aki segített rajtad.

És akinek ilyen idős korára nem világos, hogy ez miért helytelen, és miért büntetendő, annak én inkább nem magyaráznék - hanem ütném...

Nem kicsit.

2017. jún. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez bűncselekmény, akár börtönbe is kerülhetsz, de legalább egy felfüggesztett fogházbüntetés borítékolható. Nagyon gyorsan szedd össze azt a pénzt valahonnan és adj hálát istennek, hogy eddig nem jelentett fel!
2017. jún. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!