Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Haa spanyol- katalán Barceloná...

Akalawago kérdése:

Haa spanyol- katalán Barcelonában OTP bankkártyával fizetek és választást kínál fel a terminál, akkor mi előnyösebb nejkem ha forinttal vagy Euróval fizetek?

Figyelt kérdés
2017. jún. 22. 18:22
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Teljes a zűrzavar a fejekben , csak erről nem mindenki tud.
2017. jún. 26. 08:04
 12/18 anonim ***** válasza:

A 8-as válaszoló teljesen korrektül és pontosan leírta a folyamatot.


Amit a 10-es válaszoló javasol teljesen életszerűtlen, nem is értem hogyan gondolja. Akarsz fizetni kártyával egy boltban, de előtte odamész a pénztároshoz, megkérdezed ki a POS terminál üzemeltetője, elsétálsz az adott bankba, megkérdezed milyen árfolyammal dolgoznak, visszasétálsz a boltba és fizetsz a kártyával a megfelelő árfolyamot kiválasztva. :XD Jó kis móka lenne.

2017. jún. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

12-es, úgy látom, Neked meg szövegértelmezési gondjaid vannak - de akkor leírom még egyszer és megmagyarázom (nem gondoltam, hogy mindent az emberek szájába kell rágni.


"Ha hosszútávon használod kint a kártyádat, akkor menj be a terminált üzemeltető bankba, kérdezd meg az akkori ft ill. euro árfolyamot és számolgass, melyik mennyi, illetve melyik kedvezőbb számodra... már ha megéri a fáradságot egyáltalán... :-)"


Nos, tegyük fel, kérdező kimegy 3 hónapra Barcelonába és minden áldott nap a Mercadonában vásárol a magyar OTP-s kártyájával, forintszámláról. A kérdés az, hogy melyik éri meg jobban: euro vagy ft.

EGYSZER, mindössze egy alkalommal megkérdezi a Mercadonát, melyik bankhoz tartozik a terminál, besétál a bankba és megnézi/megkérdezi a ft-euro deviza árfolyamot. Nem egy bonyolult művelet... ami kedvezőbb számára, azt választja.


Kérdező, nekem pl nincs zűrzavar a fejemben: leírtam az elején, hogy én csak a készpénzes euróval tudtam összehasonlítani, de még ft -os (kártyás) fizetés esetén is jobban jöttem ki, mintha kp-vel fizettem volna.

2017. jún. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
48%

#13 Egy dolog biztos, az arcod nagyobb, mint a tehetséged!


Én a helyedben inkább nem emlegetném a szövegértelmezési képességet, miután a kérdést sem tudtad értelmezni.

2017. jún. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#12 Valóban nem életszerű a bankba járkálás emiatt, akkor sem ha hosszútávon vásárol ott valaki,főleg hogy biztosan jobban jár az euróval.

Mellesleg felőlem mindenki úgy csinálja, ahogy akarja...

2017. jún. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyobb az arcom... :D Azért írtam még az elején ezt:


"Szerintem nem, csak nem akartam vitatkozni az elsővel :-)

Ugyanis csak akkor állok le vitatkozni valakivel, ha biztosan tudom, hogy igazam van :-) "


na jó, részemről ennyi. Leírtam egy tapasztalatot, azt is hozzátettem, hogy a Ft és a kp -s fizetés árfolyamát hasonlítottam össze - hogy ezek után minek kell nekem ugrani, nem értem... mindegy, szép napot nektek :-)

2017. jún. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Elég rosszul viseled a kritikát.


A "nekiugrást" úgy látom te kezdted:


"úgy látom, Neked meg szövegértelmezési gondjaid vannak - de akkor leírom még egyszer és megmagyarázom (nem gondoltam, hogy mindent az emberek szájába kell rágni. "

2017. jún. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17-es, ezt nem is Neked írtam - nem tudom, minek rángatsz magadra olyan inget, ami nem is a Tiéd :-) Veled végig semmi bajom nem volt - de mindegy...tényleg belefáradtam már, hogy mindig minden szavamba beleköt valaki :-(
2017. jún. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!