Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes olyan helyen garázst...

Érdemes olyan helyen garázst venni befektetésként, ahol ilyen feltételek vannak?

Figyelt kérdés

A párommal újépítésű lakást vettünk, hamarosan lesz kész. A környéken csak ez a 40 lakásos társasház lesz, a többi épület üzlet vagy családi ház. Összesen 25 kinti parkoló lesz és 35 mélygarázsi beálló. Mi egy kinti beállót veszünk és egy mélygarázsit, mert 2 autónk van.

Közben felhoztam anyámnak, hogy szerintem nem rossz befektetés egy ilyen garázs megvétele. A környéken akár 20-25 ezret is elkérnek havonta egy ilyen garázsért. A garázs vételi ára 2 millió ft lenne. Az egyetlen gond az, hogy az építtető is alig tudja eladni a garázsban a helyeket, a lakások közül már csak 2-3 db maradt eladó, de garázs beálló még van neki szabadon 10-15-20 db. Állítólag vagy egyszerűen nem vesznek helyet, vagy kinti helyet akarnak, mert az csak 500ezer ft, így a kinti helyekre már sorbanállás van, míg a garázs félig üresen áll.

Anyámnak van több millió megtakarítása, a bankban semmit nem kap érte. Innen jött az ötlet, hogy befektetné máshova. Egy lakás túl drága neki, így jött a garázs ötlete.

Szerintem az építtető odaadna nekünk egy harmadik helyet is, mármint nekünk a kettő (egy kinti, egy a garázsban), plusz egy anyámnak befektetésként.

Szerintetek szabad olyan helyet garázst venni ilyen célból, ahol nem nagyon kelnek el a garázsok? 40 lakásra nem sok egy kicsit közel 60 autóbeálló? Van lakásonként átlag 1,5 autó a nyugati országrészben, ahol pl sokan ingáznak Ausztriába?


2017. jún. 26. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Olyan helyen kell venni, ahol sok ház van, társasházak, és csak utcán van parkolási lehetőség, kevés garázs van.

Egyébként ha ennyi üres garázs maradt még, akkor miért gondolod, hogy majd tőled fogják megvenni és nem az építtetőtől, ha neki is lesz még több üres?

Szóval vegyetek máshol, ha ilyen befektetésben gondolkozol. Nem kell a lakóhelyed közelében lennie, lehet a város másik felében is.

2017. jún. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi kiadni akarjuk, nem eladni. Arra alapozva, hogy lehet valakinek nincs 2 milliója megvenni, pláne 20-25 milliós lakás mellett, de van havi 20ezre kibérelni.
2017. jún. 26. 11:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán reális, hogy 25 milliós lakást megvesz, de a garázsra már nem futja.

Egyébként én is kiadásra gondoltam. De miért bérelné tőletek, amikor lesz egy csomó másik üres? Na meg valószínűleg nem is lesz többre szükség, mint amennyire most, mivel már az összes lakást eladták szinte.

Ez nem jó üzlet.

2017. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg jó üzlet, ha otthon laknék lehet vennék is párat! Nem mondom hogy 20 ért ki lehet adni de egy tizest tuti megér bárkinek havonta a mélygarázs, főleg télen.
2017. jún. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hol van ez, Sopronban?


Én annyit tudok hozzászólni, hogy havi 20-25-ért már különálló zárható garázst kapsz. Ez azért más kategória. A mélygarázs beállóhelyek bérleti díja átlag 10-15 ezer, a kültéri parkolóé pedig 5-6 ezer.

2017. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szombathely.
2017. jún. 29. 13:14
 7/9 anonim ***** válasza:

"Nem igazán reális, hogy 25 milliós lakást megvesz, de a garázsra már nem futja. "


Nem feltétlenül igaz, én 45 milliós lakásban gondolkodom, de mélygarázs helyért nem fizetnék 2 milliót, inkább parkolnék az udvaron/utcán/közelben.


Amúgy az alapkérdésre: szerintem nem éri meg. Ha már most sem veszik meg a garázsokat, akkor jó eséllyel nem is vennék ki őket (sok olyan lakópark van, ahol a férőhelyek nagy része kiadatlanul áll).


Olyan helyen lenne érdemes garázst venni, ahol az utcán parkolás nem alternatíva (mert fizetős, és többe kerülne mint a garázshely).

2017. jún. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nálunk nem alternatíva, a családi házak előtt nem lehet megállni, nem engedik, szóval csak benn a társasház területén lehet megoldani a parkolást.

A kérdés, hogy van-e 40 lakásnak majdnem 60 autója.

Amúgy a kinti helyekért sorbanállás van.

2017. jún. 29. 14:45
 9/9 anonim ***** válasza:

"A kérdés, hogy van-e 40 lakásnak majdnem 60 autója. "


Na, már tudhatjuk is a választ, ugyanis szinte biztos, hogy nincs. A háztartások kb 2%-ában van 2 vagy több autó, és - habár a lakóparkok felülreprezentáltak ebben a tekintetben - a 60/40 óriási aránynak tűnik.

2017. jún. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!