Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha én mint munkavállaló...

Ha én mint munkavállaló szeretnék felmondani, érdemes olyan felmondó levéllel oda menni a munkahelyemre ami 'Felmondás közös megegyezéssel' címszó alatt fut, vagy inkább 'Felmondás munkavállalói részről' jobb az ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Vagy aki jártas ebben, mi a különbség pontosan a kettő között? Melyik a jobb?
2017. jún. 27. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem írhatod azt, hogy felmondás közös megegyezéssel, amíg nem tudod, hogy a munkáltató ebbe egyáltalán beleegyezik-e?

Ha eleve így állítanál oda, az nem igazán lenne nyerő...

2017. jún. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ha eddig felmondtam, mindig csak annyit írtam rá, hogy felmondás. Úgy tudom, főleg korábban volt ennek szerepe, mert régen, ha a munkavállaló mondott fel, nem járt munkanélküli, de ma már nem így van.
2017. jún. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A közös megegyezésnek az az értelme, hogy mindkét fél közös akarata kell hozzá. Ennek akkor van értelme, ha így mindketten jobban járnak, mint az egyik fél általi felmondással.


Pl.: Felmondanál, de 2 hét múlva elmennél 1 hét szabadságra. Általában ez nem szokott kivitelezhető lenni, mert esetleg már nincs is annyi szabadságod, vagy a munkáltató nem adja ki. De mondjuk te felajánlod a munkáltatónak, hogy maradsz 2 hónapot az 1 hónap felmondási időd helyett, csak adják ki a szabadságot. Ilyenkor mindketten jobban jártok, mint felmondással.


Vagy lehet még számtalan olyan helyzet, hogy a felmondásnál kedvezőbb végkifejlet jön ki mindkét félnek egy közös megegyezéssel. Viszont egy ilyen papírral odaállítani szerintem nincs értelme, hiszen mindkét félnek kellene javaslatokat tennie, hogy neki mi tetszene. Ilyenkor azt a lefolyást tudom elképzelni, hogy odamész, szóban jelzed, hogy felmondanál, hogy esetleg meg tudtok-e egyezni valami másban.


A közös megegyezésnek ennyi az értelme. Sokan jobban szeretik a közös megegyezést, mert "jobban néz ki". Munkavállalói szempontból nincs jelentősége, legfeljebb ha téged zavar az a gondolat, hogy "felmondtál a munkahelyeden". Munkáltatói szempontból preferált, mert a felmondást indokolni kell, és azt a volt munkavállaló meg is támadhatja, míg egy közös megegyezést utólag már nem igazán lehet vitatni. (Munkavállalói szempontból ez csak határozott idejű szerződésnél lehet probléma, határozott idejűt indoklás nélkül fel lehet mondani.)

2017. jún. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!