Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet ilyet csinálni? Nem...

Lehet ilyet csinálni? Nem akarják törölni a megrendelést.

Figyelt kérdés

Tegnap délelőtt rendeltem 2 db terméket egy webes áruházból, viszont megváltoztak a körülmények, így még aznap délután írtam egy e-mailt amibe lefújtam az egyik terméket, és megírtam, hogy a másikra továbbra is igényt tartok.


A válasz ma érkezett meg, miszerint már sajnos nem tudják törölni a terméket, mert kiszámlázták, és az elkövetkező napokban adják át a futárszolgálatnak. (Ezt kétlem, mert amit innen rendelek általában 3-4 hét mire megjön).


A fogyasztóvédelem szerint 8 napon belül elállhatok a vásárlástól. Muszáj megvennem mindkét terméket?


2010. máj. 20. 14:06
 1/8 Réti bubuzér ***** válasza:
100%
Ne vedd át a futártól, küldd vissza. Ja és nehogy kifizesd, mert sose látod a pénzed többé
2010. máj. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

természetesen elállhatsz a vásárlástól, ez alap. az egyiket átveszed a másikat nem, ennyi.


melyik cégről van szó? szeretném látni, hogy mi van kiírva a szállítási rendelési feltételekhez.

2010. máj. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Ha egy csomagban küldik mindkettőt akkor is megtehetem, hogy csak az egyiket veszem át?


Az Otto áruházról van szó. Nem tér ki erre az esetre: [link]

2010. máj. 20. 14:16
 4/8 anonim ***** válasza:

nah ez a kellemetlen, ha egyben küldik. akkor ezért merik megtenni, h arcoskodnak veled.


mert tudják, hogy át akarod venni az egyiket. így meg vagy lőve. hadakozhatsz fogyasztóvédelemmel, de akkor a másikat sem fogják elküldeni a végén.

2010. máj. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

benne van, h visszaküldheted ha nem tetszik, de lehet, hogy úgy hárítanák, hogy csak egyben veszik vissza az egészet.


valszeg fogyivédelem a te oldaladra ítélne győzelmet, de nem éri meg az egész lehet.

2010. máj. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor inkább nem hadakozok a fogyasztóvédelemmel... :-(


Küldtem már vissza terméket, átveszik természetesen egyesével is, csak nem akarok 700-800 Ft-ot postára költeni.


Utánvéttel rendeltem, tehát a postásnak amúgy is vissza kell vinnie nekik a pénzt. Nem viheti vissza csak az egyik terméket ingyen?

2010. máj. 20. 14:43
 7/8 Réti bubuzér ***** válasza:
Én megrendelném azt, ami kell újra, a többit meg visszaküldeném, hogy nemkell ;)
2010. máj. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a postás a teljes összeget kéri, és nem viheti vissza a csomag felét. a csomagban lehet akár két plazmatévé és 5 motor is, ő akkor sem adhatja át csak egy részét. tehát vagy átveszed az egészet vagy nem.


ne vedd át, azt rendeljed meg valami bnőd nevében vagy rokonidéban más címre. másik gépről azt ami kell.

2010. máj. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!