Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy amerikában...

Hogy lehet, hogy amerikában kb.10 dollárt kapnak óránként (min. ) és arra panaszkodnak egy csomóan, hogy a számlákat is alig tudják fizetni?

Figyelt kérdés
Komolyan ennyire szórják a pénzt? Mindenki kölcsönt vesz fel, hogy bazi nagy háza legyen és senkinek nem jó a normál telefon csak a ájfón kell? Ennyire felszínesek?
2017. júl. 2. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Talán úgy, hogy az árak sem ugyanazok, mint itthon...
2017. júl. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Igen sok nekik a fizetés,de ahogy az előttem válaszoló mondta náluk más az árak pl; ismerek olyant aki kiment nagyon jo a fizetese ,de egy pici szobában el es csak egy ágy van benn mivel rengeteg a szállás
2017. júl. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Haverom programozókén van kint Californiában. Magyar pénzben számolva eszméletlen fizetése van, mégis a pillanatnyi életszínvonala alacsonyabb, mint itthon volt.


Egyszerűen azért, mert az USA egyik legmenőbb környékén van, és egy mezei lakás bérlés egy vagyonba kerül. Semmi felvágás, semmi iphone meg, karibi nyaralás, csak egy egyszerű lakás. Ennek ellenére csinálja, mert hosszú távon jól fog belőle kijönni.


Másrészt, kint más az életszínvonal. Ahol ő van, ott kocsi nélkül mozdulni sem lehet, de nem is olyan nagyon drága az autózás. Attól, hogy van egy lízingel egy új verdát, még nem lesz gazdag, ott ez nem számít kiemelkedőnek. Cserébe a kollégái ámuldoznak, mikor elmeséli, hogy itthon étterembe járt, mert az aránytalanul drága (nem a gyorsétterem az olcsó), vagy elmeséli, hogy nálunk a friss minőségi élelmiszer (zöldség, gyümölcs, hús) mibe kerül, mert ott minden ami nem ipari az drága.

2017. júl. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mert az árszínvonal is más.


Na meg az sem mindegy, hogy LA-ben, NYC-ben vagy a redneckek között keres valaki 10$-t óránként.

2017. júl. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kár hozzászólni, a kérdező csak lepontozgatni akar, nem választ.
2017. júl. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Eddig senkit nem pontoztam.

De ha félsz, hogy lepontoz valaki akkor miért írsz ide?


Amúgy meg kiírtam a kérdést. Engem az érdekel amit kérdezek, te nem! Meg a véleményed sem.


Pl: most sem válaszoltál. Ezek után ne csodálkozz ha valaki (nem én!!!) lepontoz.

2017. júl. 2. 22:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ott kb a minimálbér, és pont annyira (nem) lehet megélni belőle, mint nálunk a minimálbérből.
2017. júl. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo, ez nem ilyen egyszeruen fekete feher mint ahogy te azt elkepzeled.

10 dollar itt az USAban, legalabbis Los Angelesben egyaltalan NEM jo oraber. Sot!

Nem szabad atszamolni magyar penzbe mert irrealis osszegeket kapsz. Ha azt mondom, hogy en egy sima titkarno vagyok es havonta keresek 1 millio forintot, akkor elajulsz. De meg en is mert qrva soknak hangzik. Viszont ide tartozik az is, hogy a fizumbol az ev vegen az allambacsi levon tobb mint 10%-ot, a lakberre elmegy havi 18%, a kajara havi 8%, a benzinre havi 2%. A kocsi hitelre + biztositas havi 22%. A fizum fele elmegy a kotelezo havi kiadasokra.


Szamold ki, hogy otthon egy tesco penztaros, egy programozo meg egy orvos fizetesebol hany % marad meg, miutan a kotelezoket kifizette. Ezt csak igy tudod osszehasonlitani.


En amikor kijottem, tobb mint 10 evvel ezelott, akkor kaptam 10 dollart orankent takaritasert. Amikor gyerekekre vigyaztam, akkor 12-15-ot adtak. Azota csak felfele mentek az arak. Persze biztos vannak allamok, ahol a 10/h jonak szamit, de ne felejtsd el, hogy rengetegen nyogik a havi egeszsegugyi biztositas dijat, ami 3-400 dollar is lehet havonta!

2017. júl. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Szamold ki, hogy otthon egy tesco penztaros, egy programozo meg egy orvos fizetesebol hany % marad meg, miutan a kotelezoket kifizette. "


Oké, számoljuk (csak, hogy visszazuhanj a valóságba):


Nézzünk egy programozót, mert egy Tesco pénztáros simán minuszba megy attól, amit te felsoroltál...


Szóval jól kereső Its szakember, bruttó 600,000 ft-ot keres.

Ennek nettója 399,000 - vagyis az állam nem 10, hanem 33,5%-ot von le.

Ha valaki nem akar vérhast kapni az állam kórházban, akkor itthon is fizet magán EÜ biztosítást, ami egy mindenre kiterjedő 25e körül van, ez a bruttó bér további 4%-a.

IT munkák Budapesten vannak, átlag lakbér 120e körül mozog alsó hangon (és akkor nem flancoltunk). Ez további 20%.

Benzint ne erőltessük agyon, max. 1 tank havonta, legyen 18e forint 3%.

Egy kis kategóriás autó min. 50e körül van, ez megint 8,5%

Kaja 60e ha valaki nem éhezik, 10%


Ez összesen 69%. És a bruttóból számoltam, pedig nettó kiadások...

Ennyit erről.

2017. júl. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Oké, számoljuk (csak, hogy visszazuhanj a valóságba):


milyen valosagba?

Nyilvan mas eletszinvonalon elunk, ez nem kerdes, es ez nem volt a vita targya. En arra akartam ravilagitani a kerdezot, hogy ne ajuljon el annyira a 10 dollaros orabertol, mert az nem olyan sok, hiaba otthon soknak tunik. Nem szamit, hogy ki mennyit keres, hanem az szamit, hogy milyen eletszinvonalat kepes fenntartani a fizetesebol. Nyilvan az USAban tobb embernek van jobb eletszinvonala mint az atlag magyarnak, de itt sincs minden kerites kolbaszbol...es azokat a csaladokat nem is emlitettem, ahol gyerek van, ugyanis ott joval nagyobbak a kiadasok, mert a bolcsitol kezdve minden intezmenyben fizetni kell, nem is keveset :(


Egy 2 gyerekes csalad, ahol akar mindket szulo megkeresi a 10 dollart orankent igen sanyaru korulmenyek kozott el.


vérhast kapni az állam kórházban - ez azert kicsit eros tulzas...

2017. júl. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!