Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlan adásvételi szerződés,...

Ingatlan adásvételi szerződés, ügyvédi díj?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nagy a skála, de egy garázs adásvételi szerződés megírásáért az ügyvédek jellemzően mennyi pénzt szoktak elkérni körülbelül? Köszi

2017. júl. 5. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szinte minden ügyvéd %-ot kér adás-vételek után.
2017. júl. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Előző válaszolóéhoz hozzá tenném, hogy azért egy minimál összeget gyakran elkérnek. Mivel a garázs sok esetben olcsó, lehet, hogy nem a szokásos 0.5-1%-ot fogják elkérni, hanem egy fix összeget, pl 25-40 ezer Ft-ot.
2017. júl. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Az a baj, hogy aránytalanul magas a díja :( :) Ha 25eFt is lenne, az akkor is az ingatlan kb 20%-a (rossz állapotú rom, amin hatalmas felújítás szükséges)
2017. júl. 6. 10:10
 4/11 blilla ***** válasza:
A korábbi válaszolók jól mondják, van egy minimum díj. Hiába alacsony értékű, romos épület, le kell kérni a tulajdoni lapot, meg kell nézni az alapító okiratot, meg kell írni a szerződést, alá kell írni, be kell adni a földhivatalba, tehát majdnem annyi munka van vele, mint egy 100 milliós ingatlan készpénzes vételével. 6-7 munkaóra minimum, és szerintem egy ügyvéd sem dolgozik 1-2 ezer forintos óradíjért, nem ezért tanult 10 évig...
2017. júl. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt a 6-7 munkaórát azért megnézném.


5 perc beírni az adatokat a SABLON adás-vételibe.

Lekérni az adatokat digitálisan a másik 10 perc.


A postára meg így is úgyis megy majd, 1-el több vagy kevesebb levél már nem oszt nem szoroz...

2017. júl. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4. válaszadóval értek egyet. Tudom, hogy nagyon kemények a követelmények ahhoz, hogy valakiből ügyvéd legyen, meg is érdemlik a jólétet, de néha kicsit túlzásnak érzem, amit elkérnek, egy-egy sablon dokumentum aláírásáért. Persze van vele munka tudom, de elég szép summákat kérnek. De ezzel már eltértünk a tárgytól, köszönöm mindenkinek a választ, ment a pacsi
2017. júl. 6. 15:43
 7/11 blilla ***** válasza:
Közkeletű tévedés, hogy az adásvétel egy sablon, nekem két ugyanolyan szerződésem nem volt még. Minden ingatlan más, minden társasházi alapító okirat más, a földhivatalban személyesen adunk be. Az aláíráskor el kell magyarázni mindent. Tehát kb 1 óra tulajdoni lap és kapcsolódó iratok tanulmányozása, 2-3 óra a szerződés és kapcsolódó iratok, 1 óra a földhivatali beadás legalább, és még 1 óra a levelezgetés a földhivatallal később, az iratok ellenőrzése. Ettől csak több, ha bonyolult az ügylet (hitel, csok, stb.)
2017. júl. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát én vettem már ezt azt de most nden szerződés között csak a kitöltött adatok különböznek. Ez egy sablon. ráadásul az utolsó két alkalommal az ügyvéd úr akkor látta a papírt először mikor aláírta. A titkárnő készített el mindent... Szóval nem kell a bullshit. Simán lenyelem, hogy azért ennyi az ára mert megtehetik, ki is fizetem. De nem kell a maszlag a sok melorol...
2017. júl. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 blilla ***** válasza:
Akkor rossz ügyvédnél voltál...
2017. júl. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Végül 26 ezer volt a 6600ft-os nem tudom én mivel együtt (adatlakeres???)
2017. júl. 10. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!