Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kismamának milyen bér jár, ha...

Kismamának milyen bér jár, ha bezár a bolt?

Figyelt kérdés

nincs eljrás alatt a cég,csak bezárt.2 éve vagyok ott határozatlan szerződéssel.van szabadságom 7 nap.

Én ugy tudom állásidőt kell fizetni!

valakinek van ötlete?illetve ha nem kapom meg a bérem,hova forduljak?mivel nincs felszámolás alatt,nincs átadva felszámoló cégnek sem,akik majd esetleg kifizetnének.a cég működőképes a cégjegyzék szerint is.



2017. júl. 8. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
13%

A kismamának a szája jár!

Én betiltanék mindenféle juttatást, felháborító, hogy tartják a markukat, miközben semmi sem csinálnak, csak szültek egyet. Remélem, semmit se kapsz!

2017. júl. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Munkáltatónak foglalkoztatási kötelezettsége van, ha nem tud munkát biztosítani állásidőt kell fizessen, ami az alapbéred, ez független attól, hogy szülni készülsz



Lásd MT

2017. júl. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Másodiknak köszönöm.

Elsőt nem is minősítenèm,mert kitiltanának😉

2017. júl. 9. 07:19
 4/4 anonim ***** válasza:
70%

Az elsőt én sem minősíteném, és neki üzenem:

Én 23 évet ledolgoztam előtte, mire szülni mentem. Tehát 23 évig rendesen "fizettem" azt a járulékot, amelyet azért vontak, hogy ha beteg leszek, vagy szülni megyek, kapjak ellátást. Már bocsi, de nem éreztem lelkiismeretfurdalást azért, hogy 3 évig otthon voltam a babámmal, és a levont járulékomért cserébe kaptam is valamit...


... és bizony állásidőre a cég köteles "bért" fizetni, mivel foglalkoztatási kötelezettsége neki van, Neked pedig munkavégzési kötelezettséged. Mivel Te ennek eleget tudsz tenni, Ő viszont nem tud, ezért neki van fizetnivalója feléd.

Ha ez nem "fekszik" neki, akkor mondja fel a munkaviszonyt, vagy ajánljon fel egy másik helyen (bolt) való munkavégzést, amelyet Te nem vagy köteles elfogadni.

A fentiek teljesen függetlenek attól, hogy kismama vagy, vagy sem.


Ha nem kapod meg a béred, akkor a kormányhivatalokban találod a munkaügyi felügyelőséget (régi neve), ők az illetékes hatóság. Ott kell panaszt tenni.

2017. júl. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!