Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Túl magas telefonszámla?!...

Túl magas telefonszámla?! Külföldön tartózkodás végett . Jogos?

Figyelt kérdés
Nem rég voltunk kint Szerbiában vasarolni , a határnál a tájékoztató SMS-t meg is kaptam! Viszont amikor meg küldték a telefonszamlat 19.000 Ft-ot fel számoltak adatforgalomra. Mivel én nem igenyeltem semmilyen szolgáltatást nem tartom jogosnak a fel számolt összeget , megis ki akarjak velem fizetettni. Arra hivatkoznak hogy hiába nem használtam internetet a háttér alkalmazások futhattak. Van mobil netem ithon korlátozott ha el fogy a keret SMS-ben kell igényelnem. Külföldön akkor miert adnak automatikusan ? Avagy miert nem olyan SMS-t küld a szolgáltató hogy: kapcsold ki az adatforgalmat paraszt, mert ki szamlazzuk a jo eget is. Be mentem az adott szolgáltatóhoz de csak a központi ügyintéző telefon számot kaptam meg, mert itt nem tudnak semmit sem tenni. Telefonáltam is de nem tágítanak. Valóban jogos a ki számlázott összeg ? És esetleg mit tehetek hogy ne keljen a semmire ki fizetnem ekkora összeget?

2017. júl. 19. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jogos. Máskor figyelj oda és ne legyen mindig bekapcsolva az adatforgalom.
2017. júl. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos. A csapból is ez folyik, hogy átutazásnál mindenki figyeljen oda, hogy a nem eu-s országokban horribilis adatforgalmi költségre lehet számítani.
2017. júl. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jogos. Fel lett hívva az emberek figyelme rengeteg helyen erre, hogy az adatforgalmat teljesen tiltsàk le, ha külföldre mennek. Azt akarod hogy ràgjàk a szàdba?
2017. júl. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit kaptál sms-t benne van, hogy 10 kb adatnak mennyi az ára. Ez azért elég érthet tájékoztatás. Arról a szolgáltató nem tehet, hogy neked a facebook fut a háttérben ami letölt, mint az állat..
2017. júl. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Adatforgalmat ki kell kapcsolni, sajnos ez tanulópénz. Az, hogy belföldön mi a kereted, nem biztos, hogy vonatkozik külföldre is. A mi összes telefonunknál eltérő a belföld és a külföldi adatforgalom és adatszámlálás. El kéne olvasni a szerződést aláíráskor...(vagy legalább utána) Tehát jogos.
2017. júl. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!