Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nav ellenőrzésnél szabálysérté...

Nav ellenőrzésnél szabálysértés esetén (hibás számla) köteles az ellenőr felfedni a kilétét?

Figyelt kérdés

2017. júl. 23. 02:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, helyszíni jkv-t kell felvennie. Fel nem fedett csak akkor lehet, ha nem tesz megállapítást.
2017. júl. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha jegyzőkönyvet vesz fel, természetesen köteles megmutatni az igazolványát. És abban az esetben nem lehet egyedül, kell hogy ott legyen vele egy másik NAV-os is, aki szintén köteles igazolni magát. És a felvett jegyzőkönyv egy példányát aláírva, általuk lebélyegezve már akkor, ott, rögtön meg kell kapnod.
2017. júl. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
D2, nem a szig a kérdés, hanem az, hogy meg keel-e mondania, ellenőrzés történt.
2017. júl. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1-esnek, 3-asnak!

- Ha az ellenőr nem igazolja magát, jegyzőkönyvet sem vehet fel.

- És ha csak egyedül van, tehát nem párban járnak, akkor sem, mert nincs olyan tanú, aki az ő állítását igazolná. - Ez esetben megtagadhatod a jegyzőkönyv aláírását, letagadhatod, amiket a jegyzőkönyvbe írt, stb. stb.

2017. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor így biztos nem navos volt, ha nem figyelmeztetett a rossz (hiányos) számlára ott rögtön a helyszínen?
2017. júl. 23. 13:00
 6/12 anonim ***** válasza:

Attól még lehetett nav-os. Max:

- maszek ügyben - munkaidőn kívül - járt nálad, és csak jóindulatból szólt

- ha nem volt vele más személy

- ha nem vett fel jegyzőákönyvet


Ettől még lehetett nav-os, és utólag még bármikor visszamehet, hivatalos "felállásban", céllal...

Persze ha a számla végösszege, és rajta az áfa összege, %-a helyes, akkor már nagy baj lehet...


Kérdés, hogy a számlán mi volt a hiba???

2017. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt mondta rá írja a nevet, én meg hibáztam, első számlám volt... Lényeg a lényeg ott utána nem vett fel jegyzőkönyvet, pár napja volt. Így utólag büntethet, ha még is navos volt?
2017. júl. 23. 14:18
 8/12 A kérdező kommentje:
Tehát a cég nevet elfelejtettem felírni... Azt mondták sietnek, ők felírják, tudom hogy így nem lehetett volna.
2017. júl. 23. 14:19
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát az van, hogy itt azért van tárgyi bizonyíték, máskor is visszatérhetnek ezt a konkrét esetet ellenőrizni, ha az a szándékuk, és le sem tagadhatod.

A számlatömben célszerű a cégbélyegződet előre minden lapra benyomni.


A kitett vásárlók könyvénél is kötelező már előre lebélyegezni az összes oldalt,és az elejét. Én akkor már ezt is ellenőrizném.

2017. júl. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon enyhe kifejezés, ha azt mondom, hogy durva hiba!!!

És ráadásul kiadtad a kezedből azzal, hogy majd ő ráírja a te nevedet, címedet...

És az adószámodat honnét fogja tudni ráírni a számládra???? Mert az is kötelező!!!


Csináltass egy bélyegzőt, és egyet mozdulat, amikor számlát írsz, hogy akkor rányomod!


Előre ne bélyegzőzd le az egész tömböt, mert ha véletlenül elveszik, (=ellopják), a te nevedre kiállított hamis számlákkal csalhatnak, te pedig fizethetsz!!

2017. júl. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!