Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Behajthat -e a cég rajtam úgy...

Yellowbanane1012 kérdése:

Behajthat -e a cég rajtam úgy követelést, hogy nincs állandó jövedelmem? Story lenn.

Figyelt kérdés
Történt 2017. decemberében, hogy felpattantam a Dkv-ra. Leültem, kifújtam magam, ajtók záródnak, de még álltunk a végállomáson. Jegyet lyukasztok, jön az ellenőr és láss csodát, megbüntet. Érvényes jeggyel rendelkeztem, de ő megbüntetett, mert elsőnek leültem előkeresni a jegyet, és csak utána lyukaszottam. Jelzem, egy métert nem ment még a villamos. Kérdésem az lenne, hogy természetesen elvből nem fizettem be, hisz volt jegyem, hogy most írt valami ügyvédjük. Nekem viszont nincs állandó jövedelmem, diák vagyok. Így behajthatnak rajtam bármit is? Nekem nem büdös a munka, én nagyon szívesen ledolgozom amúgy. Tényleg. Viszont pénzt nem fizetek semmiképp.

2017. febr. 6. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

semmigond, ne fizesd be. Elvegre az o erdekuk, hogy majd evek mulvan tartasz majd par szazezres tetelnel...


"elvből nem fizettem be,"


en mondjuk elvbol kiszoktam fizetni, pl a gyorhajtasomat is, amit Ausztriabol kuldtek, ezt nevezik felelossegnek.


es igen, az, hogy most nincs melod, nem azt jelenti, hogy kesobb sem lesz, majd a vegrehato szepen rateszi a kis mancsat, es leshetsz, amikor fizetesi tiltasod lesz, ami legalabb 33%, de max 50% ;)


Sok sikert!

2017. febr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
amugy meg: mielott felpattantal volna, elohalaszhattad volna meg leules elott... de az uzletszabalyzatban is benne van: felszallas utan kozvetlen kell ervenyesiteni a jegyet, nem fel ora mulva meg kotoraszol. szoval mivel te szepen csucsultel, azt gondolta logni fogsz. hat ez szivas, de nem tudlak sajnalni :)
2017. febr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azelőtt lyukasztottál, hogy jött az ellenőr, és megbüntetett? Mire fel, vagy mit akarnának behajtani, ha volt érvényes jegyed?
2017. febr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
68%

Két lehetőséged van:

- befizeted, és tanulsz az esetből

- nem fizeted be, és sz*pni fogsz

A Te életed, a Te döntésed.

2017. febr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Nos, általában én is a lógósok ellen vagyok, DE!

1.- jártam már úgy, hogy felszálltam a végállomáson a villamosra (Bp), lyukasztottam, majd egyszer csak közölte a vezető, hogy a másik hamarabb indul. Utasok le, én is, de ilyenkor ugyebár a másik villamoson is lyukasztani kellene.

2.- szinte ugyanez a történet, végállomás, felszállok, indulna a villamos, de mégsem sikerült neki- ugyanis elromlott, nem indult.

3.- ha hiszitek, ha nem, a DKV (debreceni) ellenőrök tényleg ilyen ... - nemmondommegmilyenek.


Kérdező, irj nekik egy levelet/kérelmet, írd le, mi történt, írd meg azt is, hogy szívesen ledolgozod, de nem tudsz fizetni - aztán majd kiderül, mit lépnek rá.


Azért ne személyesen intézd (először azt írtam, csak kitöröltem), mert ha írásban adod be, akkor ennek nyoma van + még láthatják a szándékot is, hogy hajlandó vagy egyezkedni - ezt azért szokták méltányolni...

2017. febr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

felult lelkem a buszra, leult, meglatta az ellenort es csak akkor lyukasztott, mert azt gondolta meg fogja uszni. Eljatsza most a nagy halalt, hogy mekkora aldozat lett, es egyebkent is a szemet mocskos bkv tehet mindenrol. Ok nelkul nem buntetnek meg, gondolom az ellenor figyelte mit csinalsz, es mivel te szepen leultel, nem az volt az elso, hogy lyukasztott, onnantol kezdve nem szamit ervenyesnek. Ennyi erovel lyukaszthatok a felszallasom utan 20 perc mulva, mert addig kotoraszok, vagy akar akkor, amikor leszallok...


vagy befizeted a most meg keves osszeget, vagy nem fizeted es akkor xopsz a nagyobbal. a te dolgod.

2017. febr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
dkv nem bkv bocsanat
2017. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem igen szeretnék itt magyarázkodni némely felettébb értelmes embernek. Úgy látszik, veletek még sosem fordult elő, hogy sok cuccal felszálltok, leteszitek azt egy székre, aztán mentek jegyet lyukasztani. Nem igaz? Olyan tökéletesek vagytok hmmm. Azért vettem jegyet, hogy ne lyukasszam ki igaz? Teljesen logikus, pláne, hogy Pesten élek. Nekem szükségem volt arra, hogy az a dkv-s jegy megmaradjon. Érdekes, előző nap is lyukasztottam. Na, mindegy. Írok nekik, hogy én szívesen ledolgozom. Nem fogok fizetni. Igen, elvből nem. Mert én tudom, hogy nem akartam bliccelni. Tudom, hogy ezért fizettem ki a jegy árát. És azt is tudom, hogy csak kötekedésből büntetett meg a kaller. Mert igen, nem egyből a lyukasztóhoz mentem, hanem lecuccoltam. Hát mekkora bűn, Istenem. Akinek sikerült ide értelmes válaszokat adnia, köszönöm. Az elsőnek meg üzenem, hogy ****2016. Remélem, nem tapostam a lelkivilágodba...
2017. febr. 7. 11:48
 9/12 A kérdező kommentje:
Jah, amúgy igazatok van. Én vagyok a naív. Gondolhattam volna, hogy jó magyar szokásra egyből azt feltételezik sokan, hogy bliccelni akartam, jött az ellenőr, lyukasztotam, most meg sír a szám. El is felejtettem, hogy milyenek vagyunk is mi. Hogy nincs bennünk összetartás, nincs bennünk jóhiszeműség. Csak a rosszindulat és a gúny. Legközelebb nem felejtem el odaírni, hogy nem volt hátsó szándék bennem. Vagy ha lesz akkor egyből úgy írom, hátha úgy könnyebb. Sokaknak nehéz lehet feldolgozni, ha valaki valóban jószándékkal tesz fel egy kérdést, azt is nehéz lehet feldolgozni, hogy nem akarok kibújni alóla. Inkább ledolgozom közmunkán. Legyetek kicsit nyitottabbak a jó felé. Lehet nem a világban kell elsőnek keresni a hibát.
2017. febr. 7. 12:16
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha valóban úgy történt az eset ahogy írtad, az első adandó alkalommal el kellett volna menni az ügyfélszolgálatra (Malom-Park) és leírni a panaszodat, mellékelve a jegyed fénymásolatát. Debrecenben nem lyukasztásos, hanem bélyegzős a jegyérvényesítő a villamoson, így az időpontok egyeztethetők. Vélhetően erről lekéstél, mert nem véletlenül írt már egy ügyvéd levelet neked... (az ügyvédek IS qrva jól megélnek ebből!)

Annyi lehet a mentséged, hogy megnézed a jegyeden a dátumot (óra, perc) és megnézed a büntetés alapjául szolgáló jegyzőkönyvben az óra perc időket. Ha előbbi a jegyen lévő időpontod, akkor nyertél, ha nem, akkor bukó!

Én alapjaiból mindig az ártatlanság vélelméből indulok mi, de az, hogy egyből felajánlottad a munkádat cserébe, az nekem azt súgja, hogy nem biztos hogy teljesen hófehér vagy...:)

Ugyanakkor megértem azt is, hogy ha az ember cuccokkal utazik, akkor első a helyfoglalás, aztán ez érvényesítés.

Jóindulatra ne számíts, mert az ellenőr, a jogi osztály, a megbízott ügyvéd - és még ki tudja hány sallang ember él jól majd a büntetésedből...

2017. febr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!