Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igényelhetek adókedvezményt,...

Igényelhetek adókedvezményt, családi pótlékot vagy hasonlókat?

Figyelt kérdés

5 gyermekem van, abból 3 felnőtt, 2 pedig kiskorú, iskolakezdes előtt allnak.

Eddig nem igenyeltem semmi adó kedvezményt, tamogatast. Egyedül nevelem, neveltem őket eddig is, s ezutan is. Viszont szeretnek allami tamogatast kerni az allamtol pénzügyileg, milyen tamogatasokra van jogom, illetve mekkora összegre szamithatunk? A támogatást az iskolakezdes elött allo (2) gyermekeimre szeretnem igenyelni.



2017. júl. 23. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Családi adókedvezményt (amennyiben van adóköteles jövedelmed) és egyedülállóként emelt összegű családi pótlékot tudsz a két kiskorú gyermekedre igénybe venni.
2017. júl. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ertem, s köszönöm a valaszod.


Ezeket az igenyleseket hol kell kerelmezni/benyújtani ? Illetve megközelítőleg mekkora összegre szamíthatunk ? Jelenlegi munkahelyemen alap bruttó 160.000ft -ra vagyok bejelentve.

2017. júl. 23. 14:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Családi adókedvezmény:


[link]


Családi pótlék:


[link]

2017. júl. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Eddig nem igenyeltem semmi adó kedvezményt, tamogatast."


Rosszul tetted...


A családi kedvezményt - ha előző években is volt adóköteles jövedelmed - önellenőrzés útján utólag és 5 évre visszamenőleg is tudod érvényesíteni az adóbevallásokban. A családi pótlékot pedig csak 1-2 hónapra visszamenőleg.

2017. júl. 24. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!