Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan "működik" a digitálizál...

Hogyan "működik" a digitálizált pénz?

Figyelt kérdés
Az oké, hogy a bankjegyeket nyomják és kibocsátják, amit az MNB szabályoz és ha túl sokat adnának ki, inflálódna. Jól mondom? De pl. ha berakok 200 000 forintot a bankszámlámra, jóváírnak nekem ennyit, mi történik ilyenkor a bankjegyekkel? Azok is megmaradnak valahol, így már 400 000 forintnál járunk, ilyenkor az a banké? Illetve mi alapján írnak jóvá akármit is egy számlán? Ha a bank akarná és tegyük fel semmilyen szerv nem állna az útjába, tudna a "semmiből" pénzt utalni valakinek?

2017. júl. 24. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Hűha, megpróbálom ezt nagyon dedó szinten elmagyarázni.

Te befizeted a 200e Ft készpénzt a bankba. Az bekerül a banknak a nagyon nagy kalapjába, ahol a bank összes pénze van, ahonnan ki és be járkálnak a pénzek. Ha te ki akarod venni, akkor bele nyúl a bank a nagy kalapba, kiveszi azt a 200e Ft-ot és vissza adja neked.


Ugyan az mint a bankjegy nyomtatásnál. Ha a semmiből csinálnak fedezet nélküli pénzt, az előbb utóbb hiperinflációhoz és gazdasági válsághoz vezet.

2017. júl. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha számlákon keresztül utalsz, akkor nincs kp forgalom. Nincs, ami "eltűnjön" és nem marad a banknak emiatt több bankjegye.

Egy számlán jóváírhatnak összeget: Ha valaki kp-ben befizet rá, vagy egy másik számláról utalnak rá egy összeget. Pl., ha a munkáltatód a számládra utalja a fizetésed, a Te számládon több lesz, a munkáltatódén kevesebb.

Semmiből a bank sem tud utalni semmit.

2017. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

"Az oké, hogy a bankjegyeket nyomják és kibocsátják, amit az MNB szabályoz és ha túl sokat adnának ki, inflálódna. Jól mondom? De pl. ha berakok 200 000 forintot a bankszámlámra, jóváírnak nekem ennyit, mi történik ilyenkor a bankjegyekkel?


Azok is megmaradnak valahol, így már 400 000 forintnál járunk, ilyenkor az a banké?"


Áruld már el, légyszi, milyen logika szerint jött ki Neked a 400 ezer ft?

Ha kinyomtatnak 200 ezer ft-ot és azt Te megkapod akár fizetésként és befizeted a 0 ft-os bankszámládra, (kinyomtatott) KÉSZPÉNZBEN 200 ezer ft-ot, akkor az a 200 ezer ft lesz a számládon. Nem 400 ezer. Arról csak álmodni lehet, hogy befizetek 200 ezret és 400 ezer lesz a számlámon :D


A többit már leírták: megy a bank nagy kalapjába, ahonnan másnak meg kiadják ezt mondjuk személyi kölcsönként vagy kifizetik, amikor a fizetését veszi fel az automatából készpénzben.

2017. júl. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

előző


A kérdező azt hiszi hogy ami megjelenik a bankszámláján valahol számlainformáció, az már már maga a pénz. Tehát befizet 200ezret. Oda írják hogy ott van 200ezer, a kp-t meg elteszik maguknak. Tudom hogy nagyon retardáltul hangzik de ő tényleg ezt hiszi. :D

2017. júl. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es, ha így van, akkor jajj :D (3-as vagyok)

Na többek között ezért "lógok" itt a Gyakorin, hogy legalább itt segítsek az embereknek a pénzügyekben - ha már az iskolában és az életben nem teszik meg... :-(

2017. júl. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
1900-ban 7 milliárd dollár volt a világon 2010-ben meg 13000 milliárd dollár.
2017. júl. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#1 Köszi! Ezt azért értem, de a kérdésem az, hogy a bank milyen eszközzel írja jóvá neked a pénzed virtuálisan a számládra?


#2 Miért nem tud? Vannak automaták, ahova ha berakok bankjegyet, leszámolja és felismeri hogy melyik mennyit ér és felrakja a számlámra. Én is használtam már ilyet. Tudom, hogy ez nem fog megtörténni, de tegyük fel tudnának olyan automatát is csinálni, amit mittudomén, úgy készítenek el hogy azt ismerje fel, milyen számot írtunk egy üres papírlapra és az alapján ír jóvá összegeket. Nem?


#3 Félreértesz, nem vagyok ennyire ostoba - úgy értem, ha berakok 200,000 Ft-ot, ennyit kapok a számlámon. Viszont a bankjegyek is megmaradnak valahol, amit befizettem fizikailag a bankfiókban/automatában, ezek hova kerülnek?


#4, #5 Sajnos tényleg nem tanítanak semmit erről az iskolában, meg úgy általánosságban a pénzről se sokat. Ezért nem értek sok mindent. Ezek szerint a pár bit méretű adat, ami az egyenlem képviseli nem érték? Vagy ha ez már nem maga a pénz, micsoda és még mindig, hova kerül a készpénzem, amiért "cserébe" ezt a virtuális összeget kaptam?


Megköszönöm annak, aki segít, nem szégyen szerintem ha valaki nem jártas ezen a téren. :D

2017. júl. 25. 09:54
 8/9 anonim ***** válasza:

"Vagy ha ez már nem maga a pénz, micsoda és még mindig, hova kerül a készpénzem, amiért "cserébe" ezt a virtuális összeget kaptam? "


Szerintem én erre már válaszoltam a 3-as válaszomban, hogy pl. az automatába, ahonnan meg más felveszi a fizetését.

Mondjuk nem értem, miért lettem 0-ára lehúzva... Azért, mert segítek? :D Vagy azért, mert válaszoltam, hova kerül a pénz?... Na mindegy, már megszoktam, hogy ez itt a Gyakori... nem érdekelnek a lehúzások, csak az bánt, amikor úgy gondolom, tényleg hasznos választ adtam, de 0-ára tesznek... nem értem, mi az, ami ennyire visszatetsző volt abban, amit írtam...

2017. júl. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most feltetted ugyan azokat a kérdéseket, amikre már elmagyaráztuk a választ. Félelmetesen értetlen vagy.
2017. júl. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!