Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért bizalmatlanok az emberek...

Miért bizalmatlanok az emberek a független tanácsadókkal szemben? Miért hiszik azt, hogy egyből valamit kötniük kell? Vagy rá akarunk vmit erőltetni? Mikor csak neki akarunk segíteni a legjobbat megtalálni.

Figyelt kérdés
Én nem rég keztem el egy független tanácsadó cégnél dolgozni! Saját tapasztalat, hogy nem vernek át! Teljesen díjmentesen , és kötetlenül segítünk a piacon a legjobbat megtalálni az ügyfélnek. Ami még fontos, sem bankhoz sem biztosítóhoz nem tartozom! Egyszerüen nem értem az embereket, hogy miért nem szánnak erre legalább 45 percet , hogy meghallgasák? Mikor díjmentes semmibe nem kerül és nekik sporolunk? Olyan véleményekre lenne szükségem ami tanácsot ad és épít! Olyanok ne írjanak akik csak bunkózni akarnak!
2017. aug. 6. 13:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Hjaj... de unalmasak ezek. Térjünk vissza majd 1 év múlva erre, amikor majd jössz vissza panaszkodni, hogy csak havi 20ezret kerestél, meg több volt a kiadásod mint a bevételed...

És nem bunkózásból írok. Persze, te csak segíteni akarsz... blablabla

2017. aug. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Mert nagyon kevés olyan ember van, aki segíteni akar. Teréz anya ilyen, de ő már meghalt. Az üzletkötők pénzt akarnak keresni, nem segíteni.
2017. aug. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%
#2: Nézz utána, Teréz anya azt hirdette hogy a szenvedést tűrni kell és méltósággal meg kell halni. Amikor beteg lett, akkor vagyonokat fizetett több tucat orvosnak hogy gyógyítsák őt meg. Az alapítványaival is voltak gondok, volt hogy eltűntek pénzek.
2017. aug. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert te nem segíteni akarsz hanem jutalékot keresni. És minden ilyen troger cég olyan eloregyartott csomag opciókat árul ( tehát még véletlenül sem személyre szabva, szakértelemmel osszeallitva...) Amin sok a jutalék. A sok jutalék meg a xar befektetéseken van.


Ha a céges segíteni akarnak akkor olyan csomagot ajánlana, ami 100% tokegarancias és csak a profit részesedést fogadná el fizetségként. De ugye nem így van?

2017. aug. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Rendben Andreass én rád áldozom az időmet, van 8m Ft mamahotelben összekuporgatott pénzem. Mit javasolsz?
2017. aug. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon nehezen tudnál spórolni, mert a bankom fizet havonta nekem, nem pedig én nekik.
2017. aug. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

A független tanácsadó nem független. Ahogy már írták, nem

függetlenek. A fizetésüket is az eladott termékek után

kapják. Sok forrásuk van, sok portfólió, de most egy 10

kérdésből összeállított teszt alapján nem fogja neked 2

perc alatt kiértékelni, hogy neked melyik kell. Vagyis

nem, ki fogja, azt fogja javasolni, amit neki el kell

adni.


Félreértés ne essék, vannak nagyon jó befektetési lehető-

ségek náluk is, van tőkegarantált is, de ezeknek a hozama

futamidő végén jó, ha eléri a jegybanki hozamot :)

2017. aug. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Olvastam egy cikket miszerint 2020-ig tudsz csak (csaló) tanácsadózni, az új törvény értelmében kötelező lesz a legolcsóbb és az ügyfél érdekeit néző terméket ajánlani.


Amennyiben ettől eltérsz és megkárosítod az ügyfeled, akkor ezért saját vagyonoddal felelsz!


Kíváncsi leszek, hogy hány tanácsadói állás fog hirtelen megüresedni :)

2017. aug. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

LikesXL mlm-ről van szó:


Ő:

"Kártyakibocsájtó és reklámcég. Emellett licit és kaszinó. Bevásárlod magad, 1bidcsomag 10euró. Miután megvetted, napi 5 reklámot meg kell nézni. Minden egyes csomagod után fizetnek napi 0.09 eurót. Tehát 11csomag után már napi 1eurót keresel. Azért nem kell beszervezni ha nem szereted az ilyet, mert a megkeresett eurókból vásárolhatsz új csomagokat. Példaként 10naponta 1 új csomagot veszel... ez nő és nő, majd amikor úgy érzed kiveszed a pénzed. Üdv."


Én:

"Tehát adsz nekik 10 eurót, cserében napi 10-20 percet nézhetsz reklámot, majd 112 nappal később vehetsz egy újabb csomagot az általuk "fizetett" pénzből???


Csak én tartom viccesnek és szánalmasnak, hogy közel 4 hónapot rááldozol, hogy visszakapjad a befizetett 10 euródat, mindeközben pedig 18-36 órányit meneszted a gépedet???


Milyen óradíjra jössz ki, feltételezve, hogy 4+4=8 hónap alatt nem tűnnek el? Jön a reklám hétvégén is, vagy cak havi 20 napot? (20 nap esetén már 6+6 hónap)

30 óra alatt (4-6 hónap) 3000 visszajön, tehát nullán vagy, további kb. 30 óra (8-12 hónap) és van 3000-ed...


3000Ft bevétel 60 óra reklámnézés, hú baze az már kemény 50Ft óránként, "komolyan mondom" kezdek irigykedni!


Gondolom azzal sem számoltál, hogy átlag PC óránként 10Ft-ot eszik, ha anyád fizeti akkor persze érthető :)"


Ő:

"Szerintem valami rendellenesen fejlődött ki benned. Sajnállak érte, legközelebb olvasd el amit írok. Bár nem tartozik rád, nincsenek anyagi gondjaim, fölöslegesen pedig nem szórom a pénzem. A tény, hogy magadhoz hasonlítasz pedig röhejes. A fogyatékod ellenére, érettebb vagy annál, hogy a szüleiddel élj. Kezeltesd magad, majd kezdj el dolgozni és vágj bele te is hasonló üzletbe. Meglátod nem leszel ilyen borús. Üdv."


Még mindig a nagy Ő:

"A tisztán látás miatt írok, olvasd el légyszíves.

10euró 1 csomag. 1 csomag napi 0.09 eurót fizet.

Tehát 12csomagnál, az napi 10,08.

10nap múlva 13csomag az napi 10,17

10nap múlva 14csomag az napi 10,26

9nap múlva 15csomag az napi 10,35

Ha így sem érted, nem tudok segíteni rajtad. Ennél egyszerűbben nem tudom leírni. Ne haragúdj, ha esetleg mégis bonyolult."


Én:

""A tisztán látás miatt írok, olvasd el légyszíves.

10euró 1 csomag. 1 csomag napi 0.09 eurót fizet.

Tehát 12csomagnál, az napi 10,08."


Pont ezzel van a gond, hogy tisztán és logikusan látom a dolgokat. Mellesleg megjegyzem tanár vagyok, így elég sok olyan gyerekkel találkozom, aki nem éppen az eszéből fog megélni, te még tőlük is eléggé le vagy maradva!


A segítő szándékot támadásként éled meg, ahelyett hogy megköszönnéd lealjasulsz még inkább, ezt néhányszor eltudod játszani, majd kiismer a környezeted és nem segítenek többet!

Én elég türelmes vagyok, sokat szerint túlságosan is, ezért még egy utolsó próbát teszek a megmentésedre :)


12*0,09=1,08, tehát 12 csomag az nem napi 10,08, csak 1,08!

Továbbra is hónapokig (közel egy évig) kell videóznod, hogy a pénzedet visszakapd, a barátaidat nem biztos, hogy sikerül, de a pénzed visszajöhet, ha nem zárnak be mire eléred a kifizetési minimumot.


Esetleg te máshogy gondolod? Nyitott vagyok egy vitára, de cigánykodásban és anyázásban nem vagyok partner!"

2017. aug. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%
Istenem ezt a hülyét :D Utolsó, tök jól leírtad neki, de ez egy buta tök... még neki áll feljebb. Felesleges dumálni vele, keresse csak a napi 1-2 euróját, aztán legyen boldog vele :D:D
2017. aug. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!