Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetek? Mire számíthatok?...

Mit tehetek? Mire számíthatok? Mit érek el a feljelentéssel? Lehet esélyem vissza kapni a pénzt?

Figyelt kérdés

Tegnap zárás előtt fél órával(19:35) a párom bement a lottozóba tippmixelni.

Kb 40000 ezer ft kézpénz volt a tárcámba. Én kint megvártam mert vettem dohányt. Mikor ki jött nem vettük észre hogy nimcs nála a pénztárca. 400 ft al tett egy mixet. És apróval fizetett. A tárcát az asztalom hagyta. Nem vettük észre hogy nincs meg. Csak éjjel. Akkor felis hívtam a rendőrséget hogy feljelentést tegyek a tárcám a pénz az iratok miatt de azt mondták csak reggel tudok. Elis mentem nyitás után kicsivel már ott voltunk a lottozóba a tárca megvolt az iratok is de egy db 10 ezres és egy 20 ezres hiányzott a tárcámból. A lottozóba a pultos nem volt hajlandó megnézni a kamera felvételeket azt mondták ahoz senki se nyult. De hát valaki csak kivette nem?? Mellesleg az a gyanum a kiszolgáló nő matathatott benne...

Lényeg hogy a rendőrök azt mondták tegyek feljelentést és ők ki kérik a felvételt. Már oda is lett adva. De nem tudok semmit.és engem fenyegetett meg a lottozós csaj hogy fel jelent ha nem lesz semmi a felvételen.

Mivan ha nem is látszik a kamerán? Vissza kapom a pénzem ha mégis? Vagy mi lesz? Dolgozunk 20 éves vagyok nem a semmiért dolgozok én se. Mire számítsak? Még a végén nekem lesz ebből problémám? De hát magátol nem veszhetett el 30 ezer...


2017. aug. 9. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
De legalább a tippmix bejött?
2017. aug. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Be...nyert 5ezret.. de bár inkb be se ment volna
2017. aug. 9. 18:11
 3/10 A kérdező kommentje:
Magát a szelvenyt is fénymásolták és csatolták a jegyzőkönyvhöz..de nemhiszem hogy lesz ebből valami..
2017. aug. 9. 18:12
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Olyan nincs, hogy téged jelent fel ha nincs rajta semmi. Ha a rendőrség kikéri, ki kell adni és kész. Ez tipikus magyar boltos mentalitás, megpróbálnak megfélemlíteni, ne hagyd magad.

Jó eséllyel valamelyik ott dolgozó lesz a ludas.


Hogy visszakapod a pénzed, az már más kérdés. Első körben a büntetést nézik és szabják ki, csak utána jön a kártalanítás. Egyébként meg kérvényezheted, hogy ott lehess a kamerafelvétel átnézésekor, van hogy engedélyezik, van hogy nem.


Ha nem látszik, akkor sajnos így jártál, megindul a nyomozás ismeretlen tettes ellen, meg kb ott véget is ért. Nem akarlak elkeseríteni, de 30e forint rendőrségi szempontból aprópénz, olyan mint a napi 2 zsemle ára.

2017. aug. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

A rendőrségen te ISMERETLEN TETTES ELLEN tudsz feljelentést tenni. Aztán a rendőrség nyomoz. Az mindegy, hogy szinte biztos, hogy a lottózós a ludas, attól még te ismeretlen tettes ellen teszel feljelentést.


Innentől kezdve nincs rágalmazás és semmi, ha mégsem ő a ludas a nyomozás alapján akkor sem lehet téged feljelenteni semmiért. Bár rátennék én is 400 ft-ot, hogy az a biztonsági kamera felvétel már törlődni fog, mire a rendőrség kikéri...

2017. aug. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Te azért tettél feljelentést mert hiányzik a tálcából X forint és kiderüljön hova lett, nem pedig azért hogy bebizonyítsd hogy a pultoscsaj volt. Ergo neki nem lesz milyen indokkal feljelenteni téged.
2017. aug. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat

További tanácsokat illetve tapasztalatokat szivesen fogadok

A fejleményeket pedig kiirom majd

2017. aug. 9. 19:38
 8/10 anonim ***** válasza:

HA a pltos csaj volt ott tegnap is meg ma is, jó eséllyel ő húzta be a pénzt. Alapvetően te nyilván ismeretlen tettes ellen tettél feljelentést, szóval a kiscsaj ott buktatta le magát, hogy nekiállt fenyegetőzni, állítva, hogy nem ő volt. A felvételen rajta lesz, hogy ki nyúlt bele nyugi.

Ha nem a csaj, akkor egyel nehezebb a dolog, de ha így védi magát, mernék rá fogandi, hogy ő volt.

2017. aug. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na mi a hányás van veled? Meg lett a zseton?
2017. aug. 11. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Még azóta nem hivtak ezzel kapcsolatba. Nemtudom :/
2017. aug. 11. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!