Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire számíthatok ha feljelente...

Mire számíthatok ha feljelentenek a munkaügyi bíróságon?

Figyelt kérdés

Legalábbis ezt vettem ki belőle..1 hónapja nem jelentem meg a munkahelyemen mert sürgősen el kellett utaznom és valószínűleg maradnom kell még kint!

Teszem hozzá próbaidőn voltam,nem szóltam be mert sajnos előreláthatólag én sem tudtam és otthonról édesapám küldött egy képet e levélről!

Ez áll benne: Tisztelt munkavállaló!

Ön 2017 .. .. óta nem jelent meg a munkahelyén és távollétét nem igazolta.Kérem a levél kézhez vétele után haladéktalanul jelentkezzen és igazolja napjait.

Amennyiben a téritvény visszaérkezéséig nem teszi meg,ügyében további intézkedéseket fogunk alkalmazni.

Nos ez mit takar pontosan?

Mire számíthatok?

Ma már sajnos nemtudom felhivni őket de holnap felhívom viszont addig szeretném tudni mi a helyzet.


2017. júl. 31. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Itt szó sincs bíróságról. Valószínű, hogy egyszerűen csak megszüntetik a munkaviszonyod, azért küldtek hivatalos felszólítást.
2017. júl. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
így van, maximum kirúgnak. bár azt nem értem, hogy hogyan lehetett valami annyira sürgős és váratlan, hogy egy telefont sem tudtál volna megejteni, hogy bocs, el kell utaznom, ne várjatok, és ráadásul ezidáig, 1 hónap elteltével sem értesítetted őket.
2017. júl. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy nagyon közeli hozzáartozóm vesztette életét odakint,megejthettem volna igen egy telefont de ilyen esetben szerintem senkinek sem a munka az első!

Köszönöm a gyors válaszokat!

2017. júl. 31. 19:20
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Azért az nagyon gáz, hogy nem tudsz egyet telefonálni, hogy nem tudsz dolgozni menni. Akármi is történt. Nem te vagy az első, akinek meghalt valakije. És minden normális ember tud szólni a munkahelyén és nem csak úgy eltűnik.

Nem bíróságra hivatkoznak, hanem arra, hogy ki fognak rúgni.

2017. júl. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"ilyen esetben szerintem senkinek sem a munka az első! "


Ha nem is első, de azért 1 hónap alatt sem?

Az, hogy mi lehetséges, a szerződésedtől is függ. Próbaidő alatt simán fel is lehet mondani, akár azonnali hatállyal is. Ha viszont ezt nem tetted meg, a munkáltatódnak ebből kára keletkezett (kieső termelés vagy más), amiért esetleg a szerződésben felelősséget is vállaltál, akkor lehetnek anyagi következményei is. De valószinűleg csak simán megszüntetik a munkaviszonyodat.

2017. aug. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!