Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyiben tér el a hazai...

Mennyiben tér el a hazai számvitel a külföldi számviteltől? Mennyire tud elhelyezkedni külföldön egy könyvelő, aki itthon szerezte a diplomáját?

Figyelt kérdés
Most végeztem számvitel szakirányon, jelenleg egy könyvelőirodában dolgozom könyvelőként és bérszámfejtőként. Nem tudom, hogy folytassam-e a számvitel mesterszakkal a tanulmányaimat, vagy kezdjek-e egy új szakot, ami "nemzetközibb", mint a számvitel (pl. programozás). 3 éven belül külföldre költözöm, két ismerősöm is csábít, hogy menjek ki, ezért választanom kell Barcelona és Berlin között. Ha el tudok helyezkedni kint az itthon szerzett számvitel Msc-vel, akkor folytatnám a karrieremet számviteli pályán, de ha nehéz kint elhelyezkedni ezzel, akkor inkább új szakba kezdek a kiköltözés előtt.

2017. aug. 12. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább valami nemzetközi IFRS képzést végezz el, pl. CIMA, ACCA.
2017. aug. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogy dolgozhatsz könyvelőként úgy, hogy nem tudod nagyjából sem, hogy mi a helyzet?

Ráadásul friss is a diplomád, nem 40 éve könyvelsz mondjuk áht-t.

2017. aug. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem képezd át magad programozóvá, sokkal több lehetőséged lesz külföldön. Magyar számviteli végzettséggel, még, ha el is végzel nemzetközileg akkreditált képzéseket is, nehéz lesz elhelyezkedned. A legtöbb helyen pedig pénzügyi szektorban nincs munkaerőhiány.
2017. aug. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
32%
Ha komolyan gondolod akkor programozó!
2017. aug. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!