Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Betegség 3. napján még kiírhat...

Betegség 3. napján még kiírhat az orvos táppénzre?

Figyelt kérdés
Budapesten dolgozom, de a háziorvosom vidéken van, ami vonattal 2 óra. Vasárnap délután óta lázasan, náthásan feküdtem, nem tudom, hogy vírus okozta-e vagy a klíma, nem tudtam felkelni, hogy elmenjek az orvoshoz. A lázam mostanra lement, de a torkom be van gyulladva, kapar, az orrom folyik. Ha holnap összeszedem magam és elmegyek az orvoshoz visszamenőleg ki tud írni táppénzre? Hétfőn még azt hittem gyorsan elmúlik és elintézhetem egy nap szabival, ezért nem szóltam az orvosnak, de sajnos nem így alakult.
2017. aug. 15. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Onnantól vehet táppénzre, amikor megjelentél a rendelőben.

Kiírhat további táppénzre, de amíg el nem mész, azok a na-

pok szabadságból mennek el.

2017. aug. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
visszamenőleg nem lehet táppénzre kiírni.
2017. aug. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Visszamenőleg 5 nap, ha ennél több, akkor szakértői bizi vehet keresőképtelen állományba. Jogszabály szabályozza.
2017. aug. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is visszamenőleg 5 napról tudok, akkor most lehet, vagy sem? Ha nem, akkor inkább holnap megyek betegen dolgozni.
2017. aug. 15. 20:50
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Lehet:

"Van-e lehetőség a keresőképtelenség visszamenőleges igazolására?


Indokolt esetben lehetőség van a keresőképtelenség kezdő napjának visszamenőleges megállapítására is.


A keresőképtelenség visszamenőleges igazolására jogosult:


A háziorvos, házi gyermekorvos, kezelőorvos a vizsgálatra való jelentkezés időpontjától eltérően, legfeljebb 5 napra visszamenőleg.

Az első és másodfokon eljáró orvosszakértői szerv orvosa kivételesen indokolt esetben visszamenőleg legfeljebb 6 hónapra állapíthatja meg a biztosított keresőképtelenségét. "

[link]

2017. aug. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor feltételezem az, hogy több órányira voltam az orvostól és nem bírtam felkelni, hogy eljussak hozzá, az elég indok. Jól gondolom?
2017. aug. 15. 21:30
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Orvosa válogatja. Nálunk ki van írva, hogy visszamenőleg nincs táppénz. Kónkrétan kedd du hazaküldték a gyerekrt a bölcsiből, mert lázas és hány. Szerdán nincs gyerekorvos. Csütörtökön elvittem, kaptam onnantól táppénzt, de másfélnapot meg rendezzek, ahogy akarjak.
2017. aug. 16. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!