Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szabalysértésre elkövetett...

Szabalysértésre elkövetett csalásnak mik a következménye?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm szeretett volna pénzhez jutni, a bankkártyámon keresztül. Ha utaltak, én levettem és odaadtam neki. De a rendőrség behivatott tanúként, mert valaki feljelentett szabalysertesi értéke elkövetett csalás miatt. Mint kiderült, egy aukciós oldalon folytatta a csalást. Sajnos a bejelentett lakcimét nem tudom, a nevét igen, de a rendőrségen azt mondták, elképzelhető hog, állnév. Fél éven belül lesz valami hír az ügyről. Sajnos elég valószínű hogy nem találják meg az illetőt, mivel semmit sem tudom róla jóformán. Engem fognak büntetni? Illetve mit kaphato
2017. aug. 17. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem mondod komolyan, hogy megadtad a bankszámlaszámod egy kvázi ismeretlennek, hogy azon keresztül üzleteljen?


Ez valami társkeresős ismeretség?


Nyilván bizonyítanod kell, hogy jóhiszeműen adtad meg a számlaszámod. Kb. semmit nem fogsz kapni, legalább is ha kiderül, hogy tényleg nem társtettes vagy.

Bár azzal, hogy az elutalt pénzt felvetted és odaadtad neki már problémás a dolog.

2017. aug. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, ez korántsem biztos, hogy szabálysértés lesz - ha meghaladja a csalás összértéke az 50 ezer ft-ot, akkor már nem szabálysértés.

Tekintettel arra, hogy nem egyszer történt az eset, jó eséllyel több lesz...

Ráadásul, mivel a Te bankszámládra érkezett az aukciós oldalról a pénz, így a Te nevedben csalt. Nem lesz könnyű kimászni belőle - ha egyáltalán sikerül...

Igen, lehet, hogy Téged fognak büntetni és nem tudjuk, mit kaphatsz, mert nem tudjuk az összértékét a csalásnak.

2017. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!