Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Voltam a minap pénzt váltani,...

Voltam a minap pénzt váltani, és csak utólag vettem észre hogy több pénzt kaptam, mint amennyit váltottam. Lehet ennek komolyabb következménye?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy az alkalmazott hölgy valószínűleg elgépelte az összeget, nem sokkal, de pár ezer forinttal nagyobbat ütött be, mint amit én odaadtam. Amit kaptam másik valutában, azt pedig az elírt érték alapján számolta ki.

Én viszont csak utólag vettem észre hogy többet kaptam a kelleténél.

Számítanom kell emiatt valami szankcióra?


2017. aug. 16. 16:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem valószínű, csak a hölgy fizetheti meg a különbséget, amivel többet adott, mint amennyi járt volna.
2017. aug. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

"Számítanom kell emiatt valami szankcióra?"


Arra nem, de talán vissza kéne vinni, nem?

2017. aug. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Aki dolgozik, hibázik. Vidd vissza, amivel tévedett, hidd el nem lesz hálátlan a későbbiekben.
2017. aug. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Hülye kérdés. Milyen szankciót vársz? Nem is tudják, ki vagy. Egyszerűen a tisztesség azt diktálja, hogy vidd vissza a különbözetet.
2017. aug. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem is arról volt szó hogy nem akarom visszavinni, csak nagyon hülye vagyok a jogi dolgokhoz, és olyan is eszembe jutott, hogy mondjuk elő van írva hogy a vásárló kötelessége is még helyben ellenőrizni a kapott összeget, és esetleg ezért is járhat bünti hogy ezt mégse tettem meg, vagy ki tudja.

De köszönöm a válaszokat!

2017. aug. 16. 20:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyira azért ne aggódj, pénzügyi szolgáltató alkalmazottja

biztosítva van elfizetés esetére. Biztosító kifizeti az

összeget a banknak/pénzváltónak, csak egy halom papírmunka kideríteni,

hogy miért nem egyezik a kassza. Ha pedig nem aznap vitted

/viszed vissza, már rég lezárták az ügyet.


Ettől persze a becsület megkívánja, de ekkora kis összeg-

nél nem üti meg a bokáját az alkalmazott.

2017. aug. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Jogalap nélküli gazdagodás néven fut az a cselekmény amit megvalósítottál. A pénzváltókban van kamera, 100% hogy készült arcképes felvétel rólad. Rakd össze a kettőt :)
2017. aug. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha simán visszaviszed akkor nem lesz belőle gond, arra figyelj esetleg hogy ahhoz vidd akinél kaptad.
2017. aug. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"pénzügyi szolgáltató alkalmazottja

biztosítva van elfizetés esetére."


Hát a postánál pl ez egész biztos nem így van...

2017. aug. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Hulye vagy ha viszaviszed, ha hanyagul dolgozott akkor valalja a kovetkezmenyeit. Nincs a vilagon olyan kamerafelvetel amirol be lehetne azonositani hogy mennyi penzt adtal es hogy o mennyit adott. Sima ugy, orulj hogy ilyen balfaxba botlottal. Alitom a sok ide irogato alszent barom kozul se vinne vissza senki.
2017. aug. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!