Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérlőt főbérlő kiteheti e...

Albérlőt főbérlő kiteheti e ha abban állapodtak meg, hogy hosszútávra bérli az ingatlant, de nem fizet rendszeresen?

Figyelt kérdés
Ha igen,mire lehet hivatkozni?Akommunális adót azt az albérlő fizeti?
2017. aug. 19. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem fizeti a bérleti díjat a szerződés szerint?
2017. aug. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerződésben mi van?
2017. aug. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Duenna ***** válasza:
Kiteheti, ha abban állapodtak meg, hogy hosszútávra bérli az ingatlant, de nem fizet rendszeresen.
2017. aug. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csaló, hazug, szavahihetetlen, megbízhatatlan, ingyenélő, bűnöző. A boltban sem adnak ingyen semmit, vagy ennek az albérlőnek igen ? Bemegy, megpakol egy bevásárlókocsit és fizetés nélkül kigurítja, vagy mi ? xd
2017. aug. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
* Vagy ! bemegy egy étterembe, rendel, bezabál, aztán meg nem rendezi a számlát ?! Onnan biztos ki nem jönne, max a rendőrökkel, bilincsbe verve.
2017. aug. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"de nem fizet rendszeresen?

Akommunális adót azt az albérlő fizeti?"


Mit nem fizet rendszeresen? A bérleti díjat? Vagy a kommunális adót?

Mi van a szerződésben? Minden hónap x-éig köteles ezt meg ezt fizetni?

2017. aug. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Szerintem két eset van:


1) írtatok szerződést, és akkor az abban foglaltaknak megfelelően teheted ki (mennyi ideig nem fizet, milyen türelmi idő van, visszajár-e neki a kaució, stb.)


2) NEM írtatok szerződést, csak szóban állapodtatok meg: így is azonnal kiteheted, mert így gyakorlatilag nincsen jogalapja, hogy ott tartózkodjon.

2017. aug. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerződésben csak azt rögzítettük h havonta mennyit fizet albérletet!Szóban megegyeztünk h kommunálisadót ő fizeti(a kommunálist én fizetem félévente,ő pedig törleszti)!De ezt eddig nem tette!11hónapja lakik a házamban!Három hónapot nem fizetett,aztán most utóbbi fél évet fizette!Ígérgeti h "következő hónapban elkezdi törleszteni az elmaradásait",de ahogy eljön az albérlet kifizetésének napja,mindíg kimagyarázza h most megint nem tudja törleszteni azt az elmaradt három havi lakbért...meg a kommunálist sem!Javasoltam neki h keressen kissebb és/vagy olcsóbb albérletet,ha ez neki nem v nehezen kifizethető!De azt a választ adta h meholdja!Aggódom,mert jön a hideg időszak és legutóbb is ekkor maradt ki a lakbér!Egyszer meg nem tudtam a megbeszélt időpontban átmenni a lakbérért,jeleztem neki és kértem h tegye el a pénzt a következő havi bérleti díjhoz!Persze rávágta h jó!Amikor viszont mentem a pénzért lazán az arcomba mondta h ő elköltötte azt a pénzt,mert h ő nem tud vigyázni a pénzre!Na attól kezdve megoldom h időben átmenjek!

Remélem érthetően fogalmaztam?!

Elkeseredtem és felháborodtam!

Arról ne is beszéljünk h mivel kertesház,megegyeztünk abban is h rendben tartja a kertet;füvetnyìr v nyirat,szőlő is van...de az már felfutott a fatetejére....meg az utcán a járókelők hajába akad....

2017. aug. 20. 18:37
 9/11 anonim ***** válasza:

Az adó nem az ő dolga, hanem tied, mint tulajdonosé. Szerződésben sem tisztáztátok, hogy neki kéne fizetni - ergo nem kell neki. Ezzel semmit sem tudsz kezdeni amíg nem írtok új szerződést.

A kert dettó, a bérleményben ő van birtokon belül, úgy kezeli a kertet ahogy "neki tetszik", neked nincs beleszólásod.


A tartozás miatt felmondhatod a bérleti szerződést minden további nélkül, de kb. búcsút inthetsz a pénzednek. Mondjuk tapasztalatból mondom, hogy annak így is úgy is búcsút inthetsz, úgyhogy ha csak nem egy olyan helyen van a bérlemény, ahol lehetetlen kiadni akkor küldd el az ilyen bérlőt. Bár ide a rozsdás bökőt, hogy nem akar majd kiköltözni.

2017. aug. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szóban megállapodtunk h ő fizeti a kommunális adót!És h a kertet is rendben tartja,ha már ott lakik!

Én is azt sejtem h eszeágában sincs kiköltözni!Vagy ha megis tenné a tartozását sosem fizetné ki nekem....!

2017. aug. 21. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!