Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlan eladása életjáradékér...

Ingatlan eladása életjáradékért cserébe, van lehetőség az ingatlan visszavásárlására?

Figyelt kérdés
Lakásra kötött életjáradék-szerződés, egyszóval szeretnénk a lakást a saját tulajdonunkba visszavásárolni és az életjáradék-szerződést megszüntetni. A szerződésben erre vonatkozóan nem szerepel semmi, milyen lehetőségeink vannak?

#életjáradék #ingatlan életjáradék
2017. aug. 19. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A tartási szerződést a felek közös megegyezéssel megszüntethetik vagy módosíthatják. Ezen kívül a bíróság a tartási szerződést bármelyik fél kérelmére – mindkét fél érdekeinek figyelembevételével – módosíthatja, ha a szerződés változatlan tartalommal történő fenntartása – indokolatlan, különösen a felek megromlott viszonyára tekintettel. Ha valamelyik fél magatartása vagy körülményei folytán a természetben való tartás lehetetlenné vált, bármelyik fél kérheti a bíróságtól a szerződés végleges vagy az említett körülmények megszűntéig tartó módosítását életjáradéki szerződéssé. Az életjáradéki szerződés bíróság által történő módosítására szintén van lehetőség, de a bíróság az életjáradéki szerződést tartási szerződéssé nem változtathatja át.


Ha a szerződés célja a szerződés módosításával nem valósítható meg, bármelyik fél kérheti a bíróságtól a szerződés megszüntetését.

2017. aug. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen ezt én is olvastam, de azért tettem fel itt kérdést, mert ezt a jogi szövegezést nem értettem meg.


Ez alapján én úgy értelmeztem, hogy hacsak nem romlott meg a felek közötti viszony vagy egyezik bele mindkét fél ebbe (a mindkét fél számára ezt jelenti szerintem), akkor nincs lehetőség megszüntetni a szerződést?


Egyszóval: érthetően ezt le tudná nekem írni valaki? :)

2017. aug. 22. 17:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Az életjáradék-szerződés felmondását kikényszeríteni

gyakorlatilag esélytelen.

Visszavásárolni pedig egy olyan kialkudott összegen lehet,

amely kellően magas ahhoz, hogy kompenzálja azt az "elmaradt hasznot" ,amire az életjáradék fizetője számított.

Hivatalosan nincs olyan szabály, hogy az eddig megkapott életjáradék visszafizetése

plusz mekkora összeg, "hány százalék" irányadó...,

tehát ezt a bíróság sem szabhatja meg.

Kölcsönös megegyezés alapján történhet.

2017. aug. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, erre tehát szabály nincsen. Nyilván akivel megkötötte az üzletet az olyan összeget mondana, amivel neki megérné a visszavásárlás, de nekünk nem.
2017. aug. 23. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!