Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne befektetnem egy lakásfelújításba 3.5 milliót, hogy aztán 5 milliót kapjak vissza, amint eladta a tulajdonos a lakást?

Figyelt kérdés
Illetve milyen szerződés fajtát ajánlotok?

2015. okt. 14. 16:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Veled akarja felújíttatni? És ha utána meglép a pénzzel, mit csinálsz? Még visszavenni sem tudod, mert a lakásban van a pénzed, amihez hivatalosan semmi közöd.
2015. okt. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet lepapírozni, mert uzsora. Csak úgy tudna működni ha tulajdonrészt kapnál a lakásban még az eladás előtt.
2015. okt. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Le tudjuk papírozni ezzel nincs gond, és nem fog meglépni.
2015. okt. 15. 10:59
 4/28 anonim ***** válasza:

Oké, ha ekkora a bizalom és már azt is tudod, hogy le tudjátok papírozni (továbbra is úgy gondolom, hogy nem, mert ez egy támadható papír lenne) akkor mi a kérdés?


40% hozam 1-2 év alatt nagyon jól hangzik!

2015. okt. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nekem is vannak fenntartásaim továbbra is. Ennyi infóból nem lehet tisztességesen megmondani.


Játszunk el a gondolattal. van egy 10 milliót érő lakás, ami rossz állapotban van, 3.5 millió ft-ot beleteszel, 5-öt ígértek vissza, akkor 15-ért kellene eladni. A tulajdonos ekkor még egy forintot nem keresett, csak az eredeti 10 milliót - amit felújítás nélkül is megkapott volna érte.

Nem vagyok szakértő lakáseladások terén, de nem hinném, hogy annyival többet lehetne kapni a lakásért felújítva, hogy a tulaj is még pluszban jól járjon vele (16 millió, pl.)

Arról nem beszélve, hogy nem egyszer látom azt, hogy tök jó állapotú lakást megvesz valaki, szétveret mindent és saját kedvére átalakítja.

2015. okt. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Szerintem a fentiekből már volt elég figyelmeztetés arra vonatkozólag, ha a tulaj csúnyán akar játszani, azt nem ismétlem meg.


Inkább rámutatnék arra, hogyan szándékozol abból a felújításból adózni? Ha pénzt kapsz, és jogtiszta eladásból, annak nyoma marad. Csöndben pénzt csak akkor tehetsz el, ha feketén megy az üzlet. Ha tisztán, akkor vagy csöndben maradsz róla, és nav bácsi vagy rajtakap, vagy nem, vagy leadózol. Jogilag a teljes bevételed az adóköteles, ha csak nem vagy valamilyen cég / vállalkozás, hogy elszámolhasd a 3.5 milcsi kiadást. Csak szerződés alapján azt nem számolhatod el, az elszámolás vállalkozási formához kötött. Miután elszámoltad, abból a 1.5 milcsiból a fele sem fog megmaradni, miután leadóztál belőle.


Hogy mennyi munkát és milyen kockázatot ér meg adott haszon, azt eldönteni személyes preferencia - a te dolgod. Objektíve csak a vonatkozó problémákra tudunk rámutatni.

2015. okt. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Arra van megoldás, hogy a navnak ne legyen beleszólása, úgy írjuk meg a szerződést.(kölcsönszerződés)


Amúgy ez egy 100nm-es lakás jó környéken(azért nem az oktogon), eddig 15 milkója van benne a palinak ehhez kellene neki még 3,5m.

2015. okt. 16. 11:32
 8/28 A kérdező kommentje:
Amúgy pont azért kacsintgatok az üzlet felé, mert maga a lakás minimum 20 milliót ér kész állapotában, így veszteség nem lesz rajta, a tulajdonos meg nem profitorientált, tehát ő örül ha van profit de nem célja, inkább megszabadulni akar tőle.
2015. okt. 16. 11:39
 9/28 anonim ***** válasza:

Akkor miért nem adja el annyiért, amennyit most adnának érte? nem tudja befejezni, nincs rá pénze? Nem értem... (első vagyok)

Kölcsönszerződés? 3,5 milliót adsz kölcsön és annyit kapsz vissza? Mert ha 5 milliót írtok rá, az már uzsorakamat.

(az más kérdés, hogy a bankok mennyi kamatra adják a pénzt, ezt inkább nem kommentálom :-) )

2015. okt. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Igen kérdező, pont ezt magyarázzuk, hogy KÖLCSÖNRE te magánszemélyként nem kérhetsz ekkora kamatot, még a töredékét sem, max. a jegybanki alapkamat dupláját kb. A felet bármelyik bíróság uzsorának fogja minősíteni és semmisnek nyilvánítja a szerződést (főleg a mostani környezetben).
2015. okt. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!