Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Online hajvasaló vásárlás -...

Online hajvasaló vásárlás - megtévesztő tájékoztatás - visszafizetik a pénzem?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy hajvasalót. Ugye alapból a hajformázó termékekre nem vonatkozik a vásárlástól való elállás joga, azonban olyan jellemzőket írtam a honlapon a termék adatlapjára, amelyek nme feleltek meg a valóságnak. Ém ezt csak a termek felbontása után vettem észre, habár használva nem volt a készülék.

Print screeneltem termék weblapját, szóban - és írásban is jeleztem a vásárlástól való elállás szándékát a megtévesztő tájékoztatásra való tekintettel. Ilyen esetben vissza kell fizetniük a termék árát/levásárolhatom azt?



2017. aug. 28. 12:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Reklamáció után a honlaprol már törölték a téves információt, azonban én még nem kaptam visszajelzést.
2017. aug. 28. 12:26
 2/5 anonim ***** válasza:

Vissza kell fizetniük a termék árát + az első szállítási költséget - de a visszaküldés költsége a Tiéd.

Javaslom, megbízható (csomag vagy futár) módon add fel, eredeti csomagolásában, mert ha nem kapja vissza az eladó, akkor nem köteles visszafizetni az árát. (pl egyszer valaki simán adott fel valamit, levélként, az eladó nem kapta meg, a vevő meg nem értette, miért nem fizet az eladó?)

2017. aug. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezzel nem lesz gond, személyesen is le tudom adni az egyik telephelyükön. Köszi, hogy válaszoltál!
2017. aug. 28. 12:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy mindenképpen várd meg, amíg visszajeleznek és egyeztesd le az eladóval, hogy hol adhatod le.

Ja, és leadáskor kérj átvételi elismervényt.

Nehogy úgy járj, hogy leadod, aztán meg azt mondják, hogy ők meg sem kapták. Nem biztos, hogy így lesz, lehet, hogy teljesen becsületesen járnak majd el - csak jobb, ha tisztában vagy ezekkel a dolgokkal.


Ja, azt meg nem tudom, miért írtad, hogy a hajformázókra nem vonatkozik a vásárlástól való elállási jog, hiszen nem alsónemű, kibontott CD/DVD, stb.

2017. aug. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Semmire nem vonatkozik, aminek köze van a higiéniához. A honlapjukon is írják. Utólag megnéztem a belső műanyag csomagolást, rá is volt írva vmi olyasmi h Do not open if you don't intend to keep it.
2017. aug. 28. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!