Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhetem vissza a...

Hogyan szerezhetem vissza a pénzem?

Figyelt kérdés
Meg szerettem volna vásárolni egy terméket az olx-en. Az eladó közölte, hogy utánvéttel nem adja el a terméket, ezért adott egy bankszámlaszámot. kb. másfél után már meg kellett volna, hogy érkezzen a termék, ezért felhívtam, mire ő közölte, hogy nem érkezett meg a pénz. Többször is bankszámlaszámot egyeztettünk (sms-ben is!), erre egyszer csak elküldött egy teljesen más bankszámlaszámot, azzal az indoklással, hogy egyébként erre kellett volna küldeni először is a pénzt, de ő nagyon fáradt és elírta. (ismétlem négyszer egymás után!) Közölte, hogy küldjem el megint a pénzt,na mondom azt azért már nem. Senki nem ad semmilyen tájékoztatást. Hogyan szerezzem vissza a pénzem? Fel tudom jelenteni ilyen esetben az eladót?

2014. jún. 2. 15:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Milyen az eladó értékelése?
2014. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Olx-en nem tudom, hogyan kell megnézni.
2014. jún. 2. 15:54
 3/17 anonim ***** válasza:

Ja, ott kb. sehogy. Én azt tanácsolom hogy írd le a veszteséget és legközelebb aukciós oldalon vásárolj úgy ha a nem személyes átvétel is opció.


Több mint valószínű hogy az ő bankszámlája, különben a bank visszautalná a pénzt, mivel nem egyezne a számlaszámhoz tartozó név az általad megadottal.

2014. jún. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Posta piroscsekken történt az átutalás.ilyen esetben is látható, hogy milyen névre ment a pénz? Nem akarom ennyiben hagyni ezt az egészet. Ne röhögjön a pénzzel a zsebében ez a szemétláda.
2014. jún. 2. 16:02
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
teljesen mindegy a név, a számlaszám számít, ha az létezik, akkor a bank teljesíti az utalást, függetlenül a névtől
2014. jún. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

Amikor utalsz, elvileg meg kell adni a fogado fel nevet is.


Volt a kozlemenyben barmi ami arra utal, hogy az aruert csereben kuldted a penzt?


A bankban erdeklodd meg hogy lehet teves utalas cimen erkezett penzt visszakovetelni.


Ugyanis ha olyan penz erkezik a szamladra, ami nem neked lett szanva (ezert gondolok itt a kozlemenyre), akkor azt jogtalanul nem tarthatod meg (az eltulajdonitas), koteles vagy visszautalni.

Tehat:

1. nem az ove a szamla, akkor igy visszakoveteled.

2. ove a szamla, ezesetben felszolitod hogy az erre es erre, az o neven levo szamlara erkezett osszegert cserebe az arut szallitsa le neked, vagy a penzt kuldje vissza, kulonben beperled.


A birosag seperc alatt kideriti hogy az ove e a szamla amire erkezett a penz.

Ha az ove, akkor gyakorlatilag ellopta, igy visszajar, ha meg nem az ove akkor a tulajdonos koteles visszautalni.

2014. jún. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Piroscsekk, oke. Akkor ujbol megkerdezed, hogy tovabbra is azt allitja e hogy o nem kapta meg a penzt. Mivel ezesetben feljelentest teszel ismeretlen tettes ellen, ugyanis azt a penzt valaki felvette, es az az illeto ezt jogtalanul tette (nem neki volt szanva).
2014. jún. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Indíthatsz polgári peres eljárást, mivel érvényes szerződés volt köztetek. Esetleg ezt említsd meg neki. Ha beszarik tőle akkor valószínűleg visszautalja a pénzt. Ha nem akkor marad a per.
2014. jún. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket. Igen, volt a közlemény rovatba írva, méghozzá a termék neve. Még a mai nap folyamán felhívom ezt a díszparasztot és közlöm a tényállást vele, ha ezek után sem hajlandó vállalni a felelősséget, megteszem a szükséges jogi lépéseket.
2014. jún. 2. 16:17
 10/17 anonim ***** válasza:
64%

1. Írásbeli felszólítás

2. fizetési meghagyás (gondolom, hogy egymillió forint alatti követelésről van szó, tehát pert rögtön nem indíthatsz)

3. Ismeretlen tettes elleni feljelentés

2014. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!